SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Ručne maľované mapy

 • Maľovaná mapa je ručné dielo, do posledného detailu vypracované človekom, nie strojom, alebo programom. Samozrejme, pomáhame si aj modernou technikou, aby naše mapy boli čo najpresnejšie. Ako podklad pre maliara používame programom vytvorený 3D model krajiny. Pri svojej práci ďalej maliar využíva klasickú mapu, ortofotosnímky a tiež letecké pohľady z malej výšky. Každý dom, cestu, potok a každý strom ďalej kus po kuse maľuje aj niekoľko mesiacov, kým mapa nie je hotová. V každej mape nechá maliar doslova kus svojej duše. Originálne dielo je ďalej zoskenované vo vysokom rozlíšení a spracované kartografom a grafikmi do konečnej podoby aj so stovkami nápisov, trás a piktogramov.
 • Prednosťou maľovaných máp je ľahká orientácia, malebné stvárnenie a široká možnosť využitia. Maľovaná mapa slúži na orientáciu, informácie, aj ako suvenír. Dajú sa v nej zvýrazniť pamiatky, alebo aj komerčné prevádzky. Vďaka jej grafickej pútavosti si ju ľudia radi prezerajú do posledných detailov a porovnávajú jej zobrazenie zo skutočnosťou.

   

 

 

 • Výroba maľovanej mapy je veľmi nákladná záležitosť. Mapy v našej edícií vznikli len vďaka sponzorom, ktorým na oplátku poskytujeme v mape reklamný priestor. Inzerentmi v našich mapách je viac ako polovica obcí na Slovensku, tisícky firiem, kultúrnych, vzdelávacích a iných inštitúcií.Týmto sponzorom ďakujeme a zároveň robíme všetko preto, aby im ich prezentácia v maľovanej mape priniesla efekt. 

​​Máte s nami skúsenosti? Pošlite nám svoj názor! Zaujíma nás, čo si myslíte! Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 • Okrem vydávania našej edície máp regiónov a miest vyrábame aj ručne maľované mapy akéhokoľvek územia na zakázku, podľa konkrétneho zadania klienta. Takto vieme vyrobiť maľovanú mapu lyžiarskeho, alebo rekreačného strediska, intravilánu obce, katastra obce, mikroregiónu, samosprávneho kraja, alebo hoci aj celého štátu.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Všetko o maľovaných mapách nájdete na stránke www.Malovane-Mapy.sk

Ukážka maľovanej mapy mesta

 

 
 

 

Maľované mapy a médiá:  

Videoreportáže

 

Ručne maľované mapy - Hand painted maps
Ručne maľované mapy - Hand painted maps

Maľované mapy v TELEVÍKENDe na STV

 

 

 

Všetko o maľovaných mapách nájdete na stránke www.Malovane-Mapy.sk

Hlavní partneri CBS

 • Cykloportal.sk
 • Medzinárodný klub SR
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo