SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Čarovné Kysuce

FaceBook  Twitter  

maketa pripravovana kniha carovne kysuce 1200x1200px webAk ste na Kysuciach a nevidíte ani malý kúsok lesa, asi ste práve zatvorení v miestnosti bez okien a dverí. A aj keď naozaj nemáte pred očami ani malý zelený lístoček či jediný kúsok ihličia, určite aspoň cítite ich vôňu - taký bohatý na lesy je tento hornatý kút Slovenska.

 

 

 

 

 

 

Bez najmenšej pochybnosti patrí k najkrajším častiam Slovenska. Nazýva sa podľa rieky Kysuca, ktorá elegantným oblúkom obieha celý kraj a všetky zalesnené pahorky musia do jej koryta poslušne odvádzať povinný desiatok zo svojej úrody vlahy.

carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto7  carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto9

Kysuce sú vyhľadávaným miestom milovníkov hôr a všetkého čo k nim patrí. V zime si na svahoch nachádzajú svoje miesto vynikajúce zjazdovky. V lete sú zase hory aj doliny pretkané sieťou turistických chodníkov, spájajúcich všetky dôležité turistické centrá. Podobne aj známa cyklomagistrála, ktorá prechádza takmer celými Kysucami a dáva možnosť spoznať zvláštnosti tohto kraja.

carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto15   carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto1

Spomedzi nich doslova vyčnieva Slovenský orloj v Starej Bystrici. A hoci je naväčšou drevenou sochou na Slovensku, zďaleka nepredstavuje jedinú ukážku šikovnosti a vynaliezavosti našich starých otcov a pradedov. Ich diela v podobe nezabudnuteľných dreveníc dodnes stoja vo všetkých chotároch. Celá kopa ich je v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke, kde okrem nich môžete obdivovať aj časti jedinečnej lesnej železničky.

carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto3   carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto2

Samozrejme, nielen ľudia tvoria na Kysuciach obdivuhodnosti. Príroda to robila už dávno pred nimi a vďaka nej vznikli raritné úkazy, akými sú Kamenné gule v Milošovej či ropný prameň v Korni, jediný svojho druhu v strednej Európe.

carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto13   carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto4

Zaujímavé známe miesta aj krásne tajomstvá tunajšieho kraja sa už čoskoro objavia na stránkach knihy Čarovné Kysuce. Prinesieme vám ich cez úchvatné zábery fotografov, ktorí usilovne zachytávajú čarovné kysucké momenty.

carovne kysuce fb banner 1200x628px1

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci na Kysuciach. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto6   carovne kysuce pripravovana kniha 1600x1200px web foto10

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažér Mgr. Michala Kyselu, tel.: 0904 652 968 alebo e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu. Pridajte sa k nám!

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo