SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Dávame deťom príležitosť ukázať, čo ich baví

FaceBook  Twitter  

ba kraj malovana cyklomapa obalka 976x1748pxÚspech v umení či športe nie je len o talente. Prichádza až vtedy, keď dokážeme svoje schopnosti rozvíjať. Keď sa k troške talentu alebo chuti pridá obrovská pracovitosť a pravidelné používanie získaných zručností. Keď môžeme v praxi používať, čo sme sa naučili. Ručne maľované mapy, ktoré vyrábame pre deti s pomocou detí, dávajú všetky tieto možnosti hneď na dve strany.

 

 

 

 

 

Ako prvé sa k slovu dostávajú mladé maliarky a maliari. A veru nie hocijakí - ale takí, ktorí to možno potrebujú viac, než ich rovesníci. Deti zo sociálne slabších rodín alebo z detských domovov, ktorým pomáha organizácia Úsmev ako dar. Každá získaná schopnosť, každý objavený kúsok talentu, každá ocenená hodinka pracovitosti môže znamenať zvýšenie šance na úspech v živote, ktorý - nie z vlastnej viny - začínajú v neľahkej situácii.

Princíp je jednoduchý: deti podľa fotografií nakreslia zaujímavosti či pamiatky z miest a obcí a ich kresby sa stanú súčasťou maľovanej cyklomapy. Úžitok? Na prvý pohľad v tom, že deti trávia menej času pri počítačoch alebo televízoroch. Okrem toho za každý namaľovaný obrázok pribudnú eurá na konte organizácie Úsmev ako dar, ktorá potom zo získanej sumy pre deti organizuje vzdelávacie či prázdninové pobyty.

BeFunky collage

Keď sa však pozriete dovnútra detskej duše, uvidíte oveľa dôležitejší zmysel. Namaľovať zvonicu z oravskej dediny alebo ovečky z hontianskeho salaša a potom vidieť svoj obrázok vytlačený pri naozajstnej mape, v krásnom a užitočnom kartografickom diele, prináša pocit sebarealizácie. V mysliach malých umelcov sa vytvára veľmi dôležité poznanie, že ich práca má cenu a zmysel. V budúcnosti, možno bez toho, aby si to vôbec uvedomovali, im to môže pomôcť posúvať sa cez prekážky, ktoré život každému z nás nadeľuje.

kresbicka2   362

A kde je tá druhá z prínosných strán? Tou je zase šport a pohyb na čerstvom vzduchu, ktorú prináša bicyklovanie a cykloturistika, pre ktorú sú detské cyklomapy určené. Maľovaná mapa môže byť darček, ozdoba na stenu detskej izby, ale určite aj inšpirácia. Kreslenou formou ukazuje krajinu a doslova láka na vyskúšnie farebných cyklotrás. A ktovie, možno nám takto vyrastie ďalší Sagan, Velits alebo Tkáč.

malovane mapy banner

A možno raz, keď sa z olympiády vráti navštíviť svojich rodičov a vkročí do svojej bývalej detskej izby, nájde tam ručne maľovanú cyklomapu. Uvedomí si, že to bola práve ona, ktorá ho natrvalo posadila do sedla bicykla. S úsmevom si spomenie, ako s maľovanou mapou v ruke dobiedzal do svojho otca, kým ho ten nezobral na prvý veľké cyklovýlet. A po rokoch si vďaka značke Úsmevu ako dar uvedomí aj to, čo možno v detstve nevnímal -  že obrázky do „jeho“ mapy kreslilo dievča v jeho veku, ktoré však na výlet nemal kto zobrať.

Turiec Kremnicko detom info

My vo vydavateľstve veríme, že aj nenápadná kresba v maľovanej mape môže spôsobiť, že sa z dievčaťa bez rodičov stane najlepšia mama na svete. A preto to vlastne všetko robíme.

Pozrite si už hotové mapy s detskými kresbičkami.

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo