SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Čarovná drsnosť Horného Považia

FaceBook  Twitter  

carovne horne povazie2Rozhliadnite sa po kopcoch Horného Považia. Nazrite do jeho hrboľatých údolí a kamenných tiesňav. Putujte rozprávkových údolím kráľovského Váhu a každá jeho zákruta vám na okamih zoberie dych. Kopcovité krajiny vzbudzujú dva protichodné pocity. Rešpekt a príťažlivosť, ktoré na nás pôsobia doslova naraz. Pozrite sa na hociktorú z nádherných fotografií severného Považia a takmer určite v sebe aj vy objavíte stopy obidvoch týchto pocitov. Pravekého strachu z drsných hôr aj ich neodolateľný magnetizmus.

 

 

Pozrite sa na stráne navôkol. Možno práve v nich spočíva tá mágia. Lepšie povedané, v našom podvedomom vnímaní ich povrchu. Málokedy sú svahy hornopovažských kopcov čisto skalné, lesné či hôľne. Zemská koža je v tomto kraji ošúchaná a potrhaná drsným zaobchádzaním prírodných síl. Huňatá vrstva lesa je každú chvíľu postrhávaná až na skalnú kosť, údolné lúky pootláčané všetkými živlami roka.

58ee44c3658b9 Domašínsky meander Miroslav Brož   58f0e6f8e55d4 DSC0464 1 Velký Rozsutec Radim Ziman

A tam, kde húževnatý porast odolal prírode, zasiahlo ľudské odhodlanie vytvoriť si tu domov. Navŕšilo kamenné steny hradov na svahoch aj vrcholoch, vydláždilo cesty v údoliach, poohýnalo, ba dokonca prehradilo tok nezastaviteľnej vode.

IMGP2532 Edit MF Chleb Kriváň Martin Kurka   Zilina mrtve rameno Richard Bellan

Najčarovnejšie je, že napriek tomuto všetkému z tejto hornatej zeme stále vychádza vôňa nedotknutej prapôvodnosti. Sme presvedčení, že ju pocítite aj z obrázkov, ktoré už čoskoro zaplnia stránky novej knihy Čarovné Horné Považie.

carovne horne povazie fb banner 1200x628px

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci na Hornom Považí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

47 Budatínsky zámok AUG2012   IMG 0504 Zima v Čičmanoch Matúš Lošonský

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Miroslavu Daranskú, tel.: 0903 429 755 alebo e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

58f0ec0ef244c DSC4542 1 v Súľove Radim Ziman   5922facbaca63 Koníky Šujské rašelinisko Michal Pekara

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu. Pridajte sa k nám!

Z Podskalského Roháča Pov.Bystrica Miroslav Broz

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo