SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Horúca novinka v ľadovej vode

FaceBook  Twitter  

 DDD5332wVodná nádrž v hlbokom údolí poskytla vodu, sneh aj ľad na symbolické uvedenie do života Čarovných vôd Slovenska. Doslova mrazivú slávnosť do svojich rúk zobrali Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica – Zvolen, ktorí v priehradnom jazere na Motyčkách zorganizovali už 19. ročník Ľadových hier – tradičného „Štefanského“ zimného plávania.

 

 

 

„Kde inde a ako inak uviesť do života knihu, v ktorej sú zábery vodných plôch, riek, potokov, vodopádov, ale aj ľadu alebo oblačnosti či inverzie, “ pýtal sa na brehu motyčského priehradného jazera vydavateľ Milan Paprčka, ktorý je sám otužilec a bronzový medailista tohtoročných majstrovstiev sveta v zimnom plávaní. „Rozhodli sme zobrať knihu so sebou a ponoriť ju do vody.“

 DDD5292w

„Nech sa jej darí a nech zapláva až za hranice Slovenska,“ zaželal novej publikácii Milan Lichý, keď ju so spoluplavkyňou Ivanou Janákovou kládol na malú ľadovú kryhu a zasýpal snehom, prineseným z brehu motyčského priehradného jazera.

 DDD5332w    DDD5352w

Pre Martina Kmeťa, zostavovateľa knihy a redaktora edície, ktorej sú Čarovné vody Slovenska súčasťou, voda znamená život: „Akokoľvek to znie ako klišé, je to neodškriepiteľná pravda. A voda je zároveň aj veľkým slovenským bohatstvom. Prostý prameň môže byť cennejší než hruda zlata. Dúfam, že aj vďaka knihám, ako je táto, si lepšie uvedomíme, v akej úžasne bohatej krajine žijeme. Množstvo studničiek, potokov, riek a jazier ma napĺňa pocitom pokoja a oprávnenej pýchy. A o tom je táto kniha. Má vzdať hold nášmu bohatstvu a zároveň ukázať zázrak tej postupnej premeny.

Knihu Čarovné vody Slovenska si možete zakúpiť v našom e-shope

Kúpiť TU

Celú knihu si môžete prelistovať v online listovači

Prelistovať  

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo