SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Žiar nad Hronom a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

ziar nad hronom a okolie z neba maketaNie je ich veľa, ale existujú: regióny také rôznorodé, že vyzerajú, ako keby ich poskladali rozbláznené deti z nijako nesúvisiacich kúskov akejsi gigantickej skladačky. A verte či nie, práve kraj okolo Žiaru nad Hronom vyzerá, ako jeden z najrôznorodejších kútov Slovenska.

 

 

 

 

Už samotné okresné mesto vyzerá ako spojenie dvoch svetov. Od múrov kaštieľa, stáročia stojaceho na malebnej vyvýšenine nad riekou Hron, je to takmer na skok k jednej z nezameniteľných ikon slovenského hutníckeho priemyslu. Hlinikáreň, ktorá vznikla po druhej svetovej vojne, mesto nepohltila, iba k nemu pevne prirástla, zachovajúc zreteľnú oddeľovaciu líniu.

Ziar nad Hronom   Ziar nad Hronom1

Ďalší kontrast ponúkajú zákutia okolo hladiny rybníka, vytvoreného tichým ramenom Hrona. Poľahky sa tam môžete cítiť ako v akejsi rovinatej jazernej krajine, kým si neuvedomíte, že takmer priamo od jeho brehov začínajú na dve svetové strany stúpať svahy hneď dvoch legendárnych slovenských pohorí: baňami a tajchami pretkaných Štiavnických a zlatonosnými žilami prerastených Kremnických vrchov.

Skalka   Kremnica

Na severe, pod zalesnenými hradbami kremnického pohoria, stoja kamenné hradby Kremnice. Veže, domy a uličky „Zlatého mesta“ akoby patrili nielen do inej zeme, ale aj iného času. Na juh od Hrona sa zase do úzkej doliny Vyhnianskeho potoka sype Kamenné more, ktoré by mohlo pokojne patriť hoci aj na inú planétu. No a keď z kopcov jednej či druhej strany vyjdete na lúky a lány polí medzi obcami Žiarskej kotliny, ste z ničoho nič na pokojnom slovenskom vidieku. Zaujímavé, čo všetko sa v nenápadnom okrese ukrýva, však? Mimochodom, spomenuli sme už, že sa tu nachádza geografický stred Európy?

ziar nad hronom a okolie z neba fb banner 1200x628px

Aj ten nájdete - spolu so všetkým vyššie opísaným - na stránkach knihy Žiar nad Hronom a okolie z neba. Fotografie do nej sme zbierali počas dlhých hodín lietania. V súčasnosti k nim pridávame podrobné informácie od ľudí, ktorí v tomto neuveriteľne pestrom regióne žijú, pracujú či podnikajú.

Bartosova lehotka  Trnava Hora

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dolna Zdana   Ziar nad Hronom2

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Žiar nad Hronom a jeho okolie, v tom najlepšom svetle.

Breznica  Kosorin

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Jastraba

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Júliu Petránovú, tel.: 0917 119 931, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si nezáväznú konzultáciu. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší.

Ladomerska vieska   Lovcica Trubin

Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame slovenskému cestovnému ruchu rásť.

Pridajte sa k nám!

Lovca

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo