SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Skalica a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

Sklaica maketaLetecká navigácia nie je vždy jednoduchá záležitosť. Ak však práve letíte fotografovať Skalicu z neba, stáva sa hračkou. Odštartujete, naberiete kurz a čakáte, kým vám do nosa udrie vôňa čerstvo upečeného Skalického trdelníka.

 

 

 

 

Originálna cukrovinka je taká nezameniteľná, že Skalický trdelník sa už celé desaťročie môže pýšiť registráciou EÚ o jedinečnosti výrobku a jeho príslušnosti k určitému územiu, ktorú získal ako vôbec prvá slovenská potravina. Výroba sladkej špeciality z cesta s vlašskými orechmi má dlhú tradíciu. História hovorí, že koncom 18. storočia sa v Skalici usadil maďarský generál vo výslužbe gróf József Gvadányi. Do svojich služieb prijal kuchára zo Sedmohradska a práve ten so sebou priniesol recept na výrobu trdelníka.

Sklaica02   Sklaica07

V súčasnosti sa v meste dôsledne starajú o zachovanie tradičnej prípravy trdelníka na otvorenom ohni v tzv. Čiernej kuchyni miestneho Františkánskeho kláštora, ktorý je jednou z mnohých skalických pamiatok. A keď píšeme mnohých, myslíme tým naozaj mnohých. Skalica síce nie je počtom obyvateľov či rozlohou veľká, počtom stavebných pamiatok ju však smelo zaraďujeme k najväčším slovenským mestám. Nájdete tu pol tucta kostolov a deväť ďalších cirkevných stavieb, štyri kláštory, zaujímavé svetské stavby a mestské opevnenie, ale napríklad aj námestie trojuholníkového tvaru.

Sklaica04   Sklaica08

Jedinečný pôdorys námestia najlepšie vynikne pri pohľade zhora. Ale ako sa tam dostať? Nuž, onedlho to bude vlastne také jednoduché, ako prechádzka do najbližšieho kníhkupectva. S potešením vám totiž môžeme prezradiť, že práve v týchto dňoch sa začína rodiť kniha, ktorá vám tento pohľad ponúkne.

skalica a okolie z neba fb banner 1200x628px

Skalica a okolie z neba. Ako už jej názov napovedá, bude ďalšou, o ktorú sa rozrastie edícia kníh leteckých fotografií našich miest a regiónov. Veľmi radi vám sľúbime, že v nej bude naozaj všetko, čo sa v Skalici a jej okolí oplatí zo vzduchu vidieť – ak nám s tým trošku pomôžete vy, ktorí v tomto čarovnom meste a kraji žijete, pracujete či podnikáte. Veď práve vy najlepšie poznáte miesta, ktoré stoja za to, aby ich spoznal svet. Tak sa o ne podeľte s budúcimi čitateľmi a dajte dosiaľ nevídanej knihe o skalickom regióne ďalší rozmer.

Holic   Holic mlyn

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?
Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Skalici a jej okolí, staráte sa o ďalší rozvoj jej slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Kopcany 1   Brodske

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Skalicu a jej okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Skalica pristav
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Andreu Koštialovú, tel.: 0907 721 977, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si nezáväznú konzultáciu. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší.

Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame slovenskému cestovnému ruchu rásť.

Pridajte sa k nám!

Sklaica05   Sklaica06

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo