SK     CZ     EN     DE     HU     PL

V Honte čaruje čas

FaceBook  Twitter  

maketa pripravovana kniha carovny hont

Počas uplynulého víkendu sme sa v krásnom počasí vybrali navštíviť čarovné miesta Hontu. Viete, koľko sa nám ich podarilo navštíviť? Tri. Viac sme nestihli. A nie kvôli skracujúcim sa jesenným dňom. Ani kvôli rozľahlosti hontianskeho regiónu. Jednoducho, čarovné miesta Hontu majú v sebe magnetizmus, ktorý vás nepustí len tak.

 

 

 


Jeden príklad za všetky - Tesárska roklina, prírodná pamiatka v lesoch na okraji Hontianskych Tesárov. Jej dĺžka je iba niekoľko desiatok metrov, ale človek tam dokáže stráviť zdanlivo nekonečné chvíle. Mágia účinkuje hneď, ako sa k nej priblížite. Tesárska roklina je miesto, ktoré do Hontu akoby ani nepatrilo. Skôr na nejaký iný kontinent či inú planétu. Je to kaňonovité údolie, ktoré vybudovali prírodné sily v dávnych dobách, keď tu na dno prehistorického mora klesali usadeniny, pochádzajúce zo štiavnického stratovulkánu. Stojíte medzi ladne vymodelovanými zákrutami niekoľko metrov vysokých stien, ktorých povrch vyzerá, ako keby skalný materiál pri ich vzniku bublinkoval. A celé vám to v hlave nejako nejde dokopy so naoko bežným slovenským údolím, z ktorého ste sem vkročili. Vezmete fotoaparát a snažíte sa to odfotiť, ale nedarí sa. Steny ako keby utekali pred vaším zámerom zachytiť ich neobyčajnosť. Potom si zrazu v tej najužšej časti hĺbky malého kaňonu uvedomíte, že nemá ozvenu. Zvuk vášho dychu, alebo slov, ktoré poviete, znie tak, ako keby ste boli v obývačke bežného bytu. Stíchnete. A začujete let vrany. Alebo je to iný dravec? Cez koruny vysokých stromov to nevidíte, no svišťanie koncov krídel sa ozýva tak, akoby perá mávali sotva pár metrov nad vašou hlavou. Nechápete. Vrátite sa k snahe fotografovať. Slabnúce svetlo vás donúti pozrieť sa na hodinky. Zistíte, že v malej rokline ste už takmer hodinu...

tesarska roklina 01   014

A teraz si predstavte, že doslova pár krokov od Tesárskej rokliny sú mysteriózne vyzerajúce dúpence – skalné úkryty, vyhĺbené v takmer kolmom svahu, vysoko nad dnom údolia meandrujúcej riečky Štiavnica. A predstavte si aj, že v podstate také isté priestory, vyhĺbené v sopečnom kameni, nájdete aj pár kilometrov na severozápad, pod malebnými vínnymi domčekmi Starej Hory. S tým rozdielom, že kým dúpencov je tucet, vínnych pivníc pod Starou Horou je desaťkrát toľko. A ďalšie kilometre podzemných chodieb bežia popod celé centrum blízkej Krupiny. A z nej keď zamierite k najvyššiemu kopcu v okolí, legendami opradenému Sitnu, čarovných miest bude len a len pribúdať.

carovny hont fb banner 1200x628px

Takže, ako to po tomto víkende vidíme my, sú tri spôsoby, ktorými sa dajú vidieť všetky čarovné miesta Hontu. Môžete tam bývať. Môžete sa tam pravidelne vracať. Tretia možnosť je, že sa zahĺbite do stránok knihy Čarovný Hont - už čoskoro, pretože práve teraz sa táto jedinečná kniha pripravuje. A vlastne, ak ste si vo svojom živote zvolili jednu z prvých dvoch možností a v Honte bývate, alebo sa tam dlhé roky vraciate, poďte túto knihu vytvoriť spolu s nami. Pomôžte nám ju urobiť naozaj dokonalou. Určite poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť. Určite sa o ne radi podelíte a pridáte ďalší rozmer publikácii, plnej unikátnych fotografií majstrov farieb a kompozície.

001  004

Ste z regiónu Hont a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samospráv, starostov obcí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v regióne Hont, staráte sa o ďalší rozvoj tohto čarovného regiónu, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

006   009

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku i za jeho hranicami. Pomôžte odprezentovať váš nádherný kraj v tom najlepšom svetle. Poďte s nami do toho, a pomôžte cestovnému ruchu v regióne Hont i na Slovensku rásť!

008   011

Pokiaľ vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslavu Osvaldovú, tel.: 0905 713 885 alebo e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

002   010

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu.

Pridajte sa k nám!

012

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo