SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Už je to dva roky, čo CBS vrátilo život legende

FaceBook  Twitter  

banner narodeninova akcia vku 500x500pxKde bolo, tam bolo .... , začína mnoho rozprávkových príbehov. A súčasťou jedného takéhoto príbehu sme sa sami stali. Podarilo sa niečo nezvyčajné, niečo výnimočné, zachrániť legendu, ktorá bola súčasťou niekoľkých generácií Slovákov a Čechov. Táto legenda má dnes už 70 rokov. No všetko mohlo skončiť aj inak ...

 

 

 

 

 

Tento príbeh je o Vojenskom kartografickom ústave (VKÚ) v Harmanci, o kartografii, o legendárnych turistických mapách, od úplných začiatkov až po dnes. VKÚ zahájilo svoju činnosť 23.10.1948. Áno, je tomu už 70 dlhých rokov. Počas tohto obdobia podnik prosperoval, prežil zmenu režimu, bol sprivatizovaný a následne sa dostal až do stavu, kedy mu hrozil zánik. V poslednej chvíli, však bola kartografická časť, ako aj celá edícia turistických máp, zachránená. Zmena majiteľa kartografie a turistických máp značky VKÚ, sa udiala 26.10.2016. Tento dátum môžeme právom považovať za dátum znovuzrodenia legendárnych turistických máp VKÚ.

26. októbra 2018 bude druhý rok, kedy legendárne turistické mapy začali pomaly vstávať doslova z popola. Počas tohto obdobia sa podarilo plne zaktualizovať 20 turistických máp VKÚ Harmanec a na ďalších sa intenzívne pracuje.

Oslávte s nami 2. narodeniny znovuzrodenej legendy VKÚ Harmanec!

banner fb narodeninova akcia vku 1200x628px

Ako pripomenutie týchto dôležitých dátumov v príbehu VKÚ, sme pre vás pripravili špeciálnu narodeninovú akciu.

Dovoľte nám, poďakovať sa všetkým vám, ktorí pri nás stojíte a podporujete nás v našej práci, a taktiež všetkým, ktorí využívate turistické mapy VKÚ.

V tento sviatočný deň, 26.10.2018, dostanete turistické mapy VKÚ za polovicu.

A pretože VKÚ Harmanec je súčasťou spoločnosti CBS, ktorej podpora cestovného ruchu na Slovensku je prvoradá, budú v tento jeden deň, aj knihy a maľované mapy taktiež za polovicu.

Zisti viac >>

POZOR: AKCIA bude trvať len 24 hodín!

Nepremeškajte, narodeninová AKCIA za polovicu bude len 26. októbra 2018!

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo