SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Komárno z neba

FaceBook  Twitter  

komarno z nebaZnáme lodiarske mesto Komárno je centrom najjužnejšieho a zároveň najnižšie položeného slovenského regiónu, kde sa naša najdlhšia rieka vlieva do našej najväčšej. Komárňanský okres nepopierateľne žije vodou a z vody. Hojnosť životodarnej vlahy robí z tejto časti Slovenska jedno z jeho najúrodnejších území, každoročne produkujúce úrodu obilnín, zeleniny a ovocia. Je pritom fascinujúce, že vďaka tej istej vode, ktorá vyživuje malé zrnká pšenice, tu už viac ako sto rokov rastú aj jedny z najväčších priemyselných výrobkov, aké človek kedy vytvoril – riečne a námorné lode.

 


Mestá s prirodzenými výhodami a dôležitosťou, akú Komárno vďaka svojej polohe odpradávna malo, boli lákavým cieľom dobyvateľov. A ako to už býva, existenčne potrebné obranné stavby minulosti sú dnes lákavými cieľmi cestovateľov a obdivovateľov. Komárňanský Pevnostný systém z 18. storočia, ktorý je súborom vojenských stavieb, budovaných od polovice 16. storočia až po koniec 19. storočia, je ešte aj dnes najväčšie bastiónové opevnenie v strednej Európe.

004   005

Keď už spomíname turistické atrakcie, jednou z neprehliadnuteľných je nádvorie Európy, neďaleko Námestia gen. Klapku. Na jedinom námestí sa tu symbolicky stretla celá Európa. Je to komplex stavieb s typickými prvkami architektúry 45 európskych krajín a regiónov. Na Nádvorí Európy sa nachádza aj hudobný pavilón, sochy patrónov Európy, vyše tridsať metrov vysoká vyhliadková veža a katakomby v podzemí.

009   007

Katakomby výnimočné tým, že sú jedny z mála zaujímavostí Komárna, ktoré neuvidíte v najnovšej knihe Komárno a okolie z neba. Avšak to, čo táto knižka ponúka, vrchovatou mierou vyváži túto maličkosť. Dáva totiž čitateľom možnosť vidieť jedinečné pohraničné mesto medzi dvomi riekami tak, ako ho väčšina s nás denne nevídava – z výšky.

Knihe Komárno a okolie z neba ešte chvíľu potrvá, kým sa dostane na pulty kníhkupectiev a to je šanca pre vás, ktorí sa cítite byť v tomto meste a regióne doma.

komarno a okolie z neba fb banner 1200x628px

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Komárne a jeho okolí, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

001   006

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Komárno a jeho okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ Vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

010   011

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Miroslavu Daranskú, tel.: 0903 429 755, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si nezáväznú konzultáciu. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší.

Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame slovenskému cestovnému ruchu rásť.

Pridajte sa k nám!

012   013


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo