SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Malý príbeh veľkého víkendu

FaceBook  Twitter  

b18cbshubert02waVydavateľstvo CBS privítalo tohtoročný september vo veľkom štýle. V priebehu jedného víkendu dokázalo na troch miestach Slovenska predstaviť verejnosti nielen najnovšiu knižnú aj mapovú tvorbu, ale tiež svoje stále sa rozvíjajúce letecké aktivity.

 

 

 

 

 

Séria podujatí odštartovala v Hronci na 17. národnom zraze cykloturistov v atraktívnom prostredí údolia Čierneho Hrona. Desiatky nadšencov spoznávania krás Slovenska na bicykli mali príležitosť byť pri slávnostnom predstavení sedmičky najnovších titulov z kolekcie maľovaných cyklomáp regiónov, ktorú pramenitou vodou z cyklistickej fľaše symbolicky uviedol do života predseda Slovenského cykloklubu Michal Hlatký.

18cbshronec01w   18cbshronec02w

Ručne maľované cyklomapy Liptov deťom, Turiec a Kremnicko deťom, Podunajsko a Žitný ostrov deťom, Stredné Považie deťom, Gemer a Malohont deťom, Tekov deťom a Kysuce deťom sú maldým nadšencom bicyklovania nielen určené, ale spolu s nimi aj vytvárané. Svojimi kresbami a maľbami ich pomáhajú ilustrovať desiatky mladých výtvarníkov zo všetkých kútov Slovenska.

18cbshronec04w

Projekt ručne maľovaných cyklomáp slovenských regiónov má navyše aj dva ďalšie rozmery. Vďaka spolupráci vydavateľstva CBS s organizáciou Úsmev ako dar totiž podporuje deti zo sociálne znevýhodnených rodín a prostredníctvom partnerstva so organizátormi seriálu cyklistických pretekov Detská Tour Petra Sagana pomáha hľadať nové športové talenty.

Sotva sa poskladali mapové listy najnovších maľovaných máp, otvorila sa knižná kapitola udalosťami nabitého víkendu. Ako nadšenci cykloturistiky v Hronci, tak aj priaznivci poľovníctva vo Svätom Antone sa stretli ako jedna rodina – len v „trochu“ početnejšom zastúpení. Na 28. ročník celoslovenských poľovníckych slávností Dni svätého Huberta prišlo do známeho kaštieľa v Štiavnických vrchoch takmer päť tisíc návštevníkov. Mnohí z nich mohli vďaka tomu na vlastné oči vidieť, ako sa na púť literárnym životom vydala kniha Okamih svätého Huberta.

b18cbshubert01w   b18cbshubert03w

Táto jedinečná publikácia, zhmotňujúca to najlepšie, čo súčasní slovenskí fotografi prírody vytvorili, je obrazovou poklonou nepopísateľnej kráse našej prírody. Poctu stať sa symbolickou krstnou mamou knižnej novinky vydavateľstva CBS prijala prvá dáma slovenského pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ministerka Gabriela Matečná, ktorá jej stránky posypala voňavým ihličím.

b18cbshubert02w

Od dychberúcich fotografií vtáčích krídiel na stránkach Okamihu svätého Huberta k lietajúcim strojom, tak by sa dala nazvať pomyslená cesta vydavateľstva CBS z Múzea vo Svätom Antone na leteckú základňu Sliač. Tá bola v tom čase vďaka Medzinárodným leteckým dňom SIAF 2018 stredobodom pozornosti nadšencov letectva z celej Európy, ba dokonca spoza jej hraníc. A časť tejto pozornosti sa ušla aj farbám spoločnosti CBS, ktoré žiaria na ešte stále novotou voňajúcom tohtoročnom prírastku do jej lietadlového parku. Malý elegán Skyper GT-9 zažil v skúsených rukách predvádzacieho pilota Dušan Šamka svoju premiéru na leteckej šou, ktorú v ten deň sledovalo štyridsaťtisíc divákov.

 https://www.facebook.com/slovenskozneba/videos/289215361673279/

skyper

Celý príbeh víkendu si môžete lepšie predstaviť aj vďaka fotografiám, ktoré ho zachytili od začiatku do konca.


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo