SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Čarovný Liptov

FaceBook  Twitter  

Liptov knihaOpisovať slovenskému čitateľovi liptovský kraj je trochu ako nosiť drevo do jeho hustých lesov. Jeden z najatraktívnejších, najnavštevovanejších a najmalebnejších regiónov Slovenska netreba opisovať – treba jednoducho sadnúť na najbližší vlak či autobus a navštíviť ho. V ktoromkoľvek ročnom období.

 

 

 

Liptov je regiónom slovenských „NAJ“. Asi v žiadnom inom ich nenájdete toľko, ako v tomto kraji na severe Slovenska. Nachádza sa tu najväčšia slovenská vodná nádrž (Liptovská Mara) aj najvyššie pohorie (Vysoké Tatry). Preteká ním najdlhšia slovenská rieka (Váh) a stojí tu najvyššie položený slovenský hrad (Liptovský). K Liptovu patrí náš najstarší (Tatranský národný park) aj najväčší (Národný park Nízke Tatry) národný park. Na liptovskej pôde rastie najstaršia chránená rastlina (plesnivec), kým pod ňou sa vetví najväčší slovenský jaskynný systém (v Demänovskej doline) a strácajú sa chodby najhlbšej slovenskej jaskyne (v Jánskej doline). Naopak, môžete sa tu okúpať v najvyššie položenom termálnom kúpalisku (Liptovský Ján).

Liptov   Liptov Zap Tatry

Chcete viac, než prírodné výtvory? Spomeňme teda aj ľudské diela. Prečerpávacia vodná elektráreň na Čiernom Váhu je našou najvýkonnejšou vodnou elektrárňou. V Nízkych Tatrách je postavená najvyššie položená slovenská osada Magurka a v Korytnici sme vybudovali najvyššie položené kúpele. Medzi Laziskom a Svätým Krížom stojí najväčší drevený artikulárny kostol, do ktorého sa vojde viac ako 5000 ľudí. No a Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je v súčasnosti oficiálne najnavštevovanejším skanzenom na Slovensku.

Keby ste sa chceli dostať z najnižšieho bodu Liptova (hladina Váhu pri Kraľovanoch) na najvyšší (Kriváň), museli by ste vystúpať dva kilometre a pridať ešte 65 metrov. Určite by to stálo za to, pretože výhľad z Kriváňa prekoná máločo. Snáď len pohľad z lietadla na Kriváň samotný.

Liptovska Mara   Vlkolinec

Vráťme sa však na zem a nechajme sa previesť týmto nádherným regiónom fotografmi, ktorí aj obyčajné miesta zachytili neobyčajným spôsobom, čarovne. Je sa na čo tešiť už teraz, veď týchto pár okamihov je len pár čriepkov úžasnej skladačky, na ktorú môže byť nielen Lipták, ale aj každý Slovák právom hrdý.

Ste z Liptova a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život na Liptove, staráte sa o ďalší rozvoj slávneho mena tohto regiónu, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

carovny liptov fb banner 1200x628px

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región Liptov, v tom najlepšom svetle, čarovne.

Pokiaľ vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu vášho regiónu, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ludrova   Rano na Liptove

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Adrianu Drugovú, tel.: 0915 435 966, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si nezáväznú konzultáciu. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší.

Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame slovenskému cestovnému ruchu rásť.

Pridajte sa k nám!

Chopok   Ilanovo


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo