SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Banská Bystrica a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

BB maketaViete, podľa čoho Banskobystričania vedia, že prichádza jeseň? Vďaka pohľadu na Urpín. Neprehliadnuteľný vrch je akoby odetý do šiat, ktoré príroda vyrobila z hustého lesa a počas roka mu mení farby aj vzory. Ešte má aj opasok v podobe rieky Hron, ktorá ho obopína tesným oblúkom.

 

 

 

Na jar vyzerá tento charizmatický kopec trochu ako mladý vojak v čerstvo nafasovanej sýtozelenej uniforme. Letné slnko jej potom dá teplejší odtieň, ale veľké krajčírske divadlo prichádza práve v jesennom čase. Z týždňa na týždeň pribúdajú na zelenom podklade výšivky žltej, červenej a celých tuctoch odtieňov medzi nimi. Všetko umenie podnebia sa sústreďuje na veľkú šou, ktorá prichádza s októbrovým babím letom. Vtedy prídu dni, keď slnko ráno zdvihne oponu modrobielej hmly a pestrofarebný kabát na Urpíne zažiari ako hlavná postava v žiare reflektorov. A Bystričania vtedy vedia nielen to, že do mesta naozaj prišla jeseň, ale aj to, v akom krásnom meste žijú.

DSC 2476

Pretože ten pocit občas ľuďom v zhone bežných dní uniká. Banská Bystrica má však niekoľko trikov, ktorými ho svojim obyvateľom opakovanie vracia. V každom ročnom období. Napríklad letné zastavenia na Námestí SNP. Hlavné banskobystrické námestie jednoducho zastaví každého. Rôznymi spôsobmi. Posadí vás na terasu kaviarne, pritiahne vás k osviežujúcej spŕške kvapiek z fontány, alebo len jednoducho prekríži cesty vašim známym.

Banska Bystrica CBS 2018 DSC 4321   Banska Bystrica CBS 2018 DSC 4381

Jar zase dáva Banskobystričanom do cesty kvety. Sú ich plné ulice. Kvitnú v upravených záhonoch na námestí, v záhradkách rodinných domov, na balkónoch sídliskových panelákov, na zábradliach hronských mostov. Rastú nielen zo zeme, ale aj vo vzduchu, na konároch tisícok stromov v každej časti mesta. Gaštany medzi kostolnými vežami, magnólie v Kapitulskej ulici, ovocné aleje na Fončorde.

A zima? Tá mesto zase obkolesí majestátnou bielou korunou zasnežených hôr. Máte ich pred očami stále, nech už sa pozeráte ktorýmkoľvek smerom a nech sa na Banskú Bystricu pozeráte z ktorejkoľvek strany. Vrátane pohľadu zhora, z oblohy.

BB zm

Že ten pohľad nepoznáte? Už čoskoro môžete. Práve v týchto dňoch sa rodí nová kniha Banská Bystrica a okolie z neba, plná leteckých fotografií mesta a regiónu, ktorý ho obklopuje. A budeme veľmi radi, ak sa k nám v tejto tvorivej práci pridáte.

Donovaly   Spania

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Banskej Bystrici, staráte sa o ďalší rozvoj jej slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Banskú Bystricu a jej okolie, v tom najlepšom svetle.

Lupca   Turecka

Pokiaľ Vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Ing. Martina Poloňa, tel.: 0949 282 043, e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si nezáväznú konzultáciu. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší.

Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame slovenskému cestovnému ruchu rásť.

Pridajte sa k nám!

Spania


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo