SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Perzeidy vo vinohradoch

FaceBook  Twitter  

cbspezinok05wVrcholil druhý augustový víkend, nebo nad Slovenskom križovali padajúce hviezdy a na stráňach Malých Karpát potichu dozrieval voňavý vinič. Čarovná atmosféra si priam vypýtala nezvyčajné nebeské divadlo.

 

 

 

Podujatie Víno pod hviezdami napísalo v tento večer príbeh svojho ešte len druhého ročníka, a už prilákalo viac ako päť tisíc návštevníkov. Prišli si vychutnať jedinečné spojenie pozemských a nebeských darov – úrodnou pôdou nasiaknuté víno pod oblohou, zaplnenou svietiacimi Perzeidmi.


Tí, ktorí do pezinských vinohradov pod Starou horou prišli hneď po otvorení brán podujatia, mohli zažiť jedinečný úkaz, keď sa celé priehrštia perzeidov zniesli na zem ešte za denného svetla.

cbspezinok02w

Hoci boli papierové, v lúčoch zapadajúceho slnka zažiarili ako ozajstné, keď sa z rúk Oľgy Bejdákovej vysypali do otvorenej knihy Pezinsko a Senecko z neba. Ligotavou vrstvou zostali pokryté nielen fotografie a písmená, ale aj strapček dozrievajúceho hrozna, ktorý na stránky knihy v rukách jej autora Milana Paprčku položila chíľu predtým.

cbspezinok04w

„Keďže sme vinohradnícka oblasť, pôvodne sme túto knihu chceli uviesť do života vínom. Ale potom som videla, že tesne pred nami bolo na tomto pódiu divadielko pre deti. A povedala som si, že symbolickému zrodu viac prospeje malý strapec hrozna, z ktorého sa o krátku dobu stane krásne víno. A k nemu perzeidy, ktoré dnes budete, dúfam, všetci vidieť,“ vysvetlila svoje myšlienky sympatická propagátorka malokarpatského vinohradníctva a vinárstva.

cbspezinok03w

„Som veľmi rada, že som dostala poctu uviesť do života dielo, ktoré nás bude prezentovať. Regionálnych propagačných a prezentačných materiálov je stále veľmi málo a určite sa oplatí si túto knihu zadovážiť. Veď každý z nás sa rád popýši vinohradmi,“ pokračovala a poklonu v tomto duchu zložila aj organizátorom večera. „Som rada, že sa v Pezinku vytvorila skupina ľudí, ktorí dokázali zrevitalizovať toto krásne územie, kde momentálne môžeme robiť takéto výnimočné akcie.“Knihu Pezinsko a Senecko z neba si môžete kúpiť v našom eshope

Kúpiť TU  ONLINE listovač

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo