SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Podpoľanie z neba odštartovalo z Očovej

FaceBook  Twitter  

Podpoľanie z nebaPoliať stránky knihy leteckým benzínom nevyzerá ako príkladný prístup k literatúre, v sobotu 5. augusta 2018 večer na letisku v Očovej však bol pre tento čin dobrý dôvod.

Podpoľanie z neba v OčovejSymbolicky sa ním vyslala na let literárnym svetom kniha leteckých fotografií Podpoľanie z neba. Autorom knihy, Milanovi Paprčkovi a Adriane Drugovej, pri ňom pomáhal nestarnúci letecký odborník, mechanik a jedna z ikon lietania na očovskom letisku Juraj Huliak. Slávnosť s vôňou leteckého benzínu bola súčasťou vyvrcholenia Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní vysokorýchlostných padákov, ktoré v Očovej sústredili najlepších slovenských parašutistov a prilákali stovky divákov. Vydarené podujatie v krásnom počasí tak získalo okrem leteckého a športového aj literárny a regionálny rozmer. Predstavenie publikácie Podpoľanie z neba bolo súčasťou záverečného ceremoniálu národného šampionátu v mladej disciplíne parašutistického športu.

Podpoľanie z neba v Očovej„Som veľmi rád, že túto knihu predstavujeme práve na tejto akcii, na tomto letisku,“ povedal počas jej slávnostného uvádzania do literárneho života autor obrazovej časti, pilot a fotograf Milan Paprčka. „Pretože tu som prvý raz v živote letel v lietadle, dokonca som tu z lietadla aj skákal, hoci nakoniec som sa rozhodol v tom lietadle zostávať a stať sa pilotom. Odtiaľto lietame, tu hangárujeme naše lietadlo a každá fotka v tejto knihe vznikla počas letu z tohto letiska - odkedy som začal lietať v roku 2007, až do vlaňajška, keď vznikol posledný záber na zimnú Poľanu. Dali sme dokopy to najlepšie, čo sme mali v archíve, aby sme ľuďom ukázali, ako vyzerajú miesta, z ktorých niektoré možno nepoznajú ani mnohí piloti.“

Autorka textovej časti Adriana Drugová dodala, že kniha hovorí o živote v Podpoľaní nielen obrazovo, ale aj cez články o obciach, organizáciách, ľuďoch a ich práci v regióne. „Myslím si, že každý, kto niečo cíti k Podpoľaniu, by mal mať túto knihu doma v poličke. Veľmi rada by som sa poďakovala ľuďom, s ktorými som sa stretávala, za chvíle, strávené pri rozhovoroch.“

Podpoľanie z neba v Očovej

Obrazová publikácia Podpoľanie z neba vyšla v edícii Slovensko z neba. Ako vo všetkých tituloch tejto rozrastajúcej sa edície, aj v knihe o Podpoľaní nájdete fotografie z každého ročného obdobia a zo všetkých kútov regiónu. V textovej časti sú informačné články, predstavujúce mestá, obce, pamiatky, dôležité vzdelávacie a kultúrne inštitúcie, ale aj o významné podniky a spoločnosti regiónu.

 

Knihu si môžete prelistovať na internete a už dnes objednať v našom e-shope.

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo