SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Riadiť výrobu, to chce skúseného človeka!

3899dfe821816fbcb3db3e3b23f81585 MRiadenie a organizácia výroby, či ohnivko medzi výrobou a obchodom. Takto popisuje svoju funkciu riaditeľ výroby v CBS - Pavol Biely. Znie to skromne, ale faktom je, že taký riaditeľ má pod sebou niekoľko oddelení a veľký počet pracovníkov. Stará sa nie len aby každý mal čo robiť, ale aby robil to, čo je potrebné. No a v neposlednom rade, cieľom výroby je predsa spokojný zákazník.

Pavol pracuje v CBS už 4 roky. Podľa jeho slov, ho do firmy stiahol sám majiteľ spoločnosti, keď si všimol jeho organizátorské schopnosti ešte v niekdajšej partnerskej firme, ktorá pre CBS zabezpečovala tlač. Je to však stabilný zamestnanec, u svojho posledného zamestnávateľa pracoval viac ako 25 rokov. Nie je typ, ktorý by menil často zamestnanie, vraj nemá čas ani o tom rozmýšľať :)

Pavol je v CBS spokojný, hoci pri nástupe vôbec nerozumel princípom, firemným zvyklostiam a režimu. Vraví, že toto je firma rodinného typu, s priateľským prístupom a priestorom aj na srandu, všetci sú tu kamaráti. Páči sa mu elán firmy CBS.

Náš riaditeľ výroby sa narodil v starej nemocnici v Banskej Bystrici, vyrastal v Dolnom Jelenci pod Donovalmi a v školskom veku sa presťahovali aj s rodičmi do Sásovej. K tejto časti Banskej Bystrice ho to viaže najviac, jednak pre pekné spomienky, ale tiež tvrdí, že tu má všetko, čo potrebuje. Navyše to má blízko na záhradku a do práce by mohol chodiť aj pešo, keby nebol lenivý :)

V tomto na prvý pohľad prísnom a precíznom človeku sa však skrýva ohromná dávka ľudskosti a nekonečná skromnosť. Na vlastných nohách je už od svojich 19 rokov a od tohto veku je schopný postarať sa o seba sám. Aj napriek zložitým rodinným vzťahom našiel v sebe odvahu a ľudskosť, aby svojej najbližšej rodine pomohol v núdzi, za čo môže byť na seba právom hrdý.

Za jeho vážnym pohľadom sa skrýva humorom sršiaca duša. Sám tvrdí, že keď sa má dôvod smiať či usmievať, poradie priorít je asi takéto: hokej, práca, rodina :)

Pavol je človek mnohých koníčkov. Kedysi zbieral mince, už ako dieťa. Tiež aktívne lyžoval, vraj až do svadby len tak vzal lyže na plece a hybaj na kopec. Tiež sa aktívne venoval tenisu a bicyklovaniu. Dnes má najradšej ako hobby svoju záhradku, vždy po robote. Dokonca aj nádejného zaťa priúča, že tam je každý deň čo robiť. Preto má záhradku veľmi peknú a uhladenú. Pavol tiež zbožňuje hubárčenie, pokojne prejde 5 či 10 km, ba dokonca aj 20 km, keď sa v lese stratí. Aktuálne si veľmi obľúbil korčule a veľmi sa teší z nových, ktoré si kúpil.

Je zarytým fanúšikom hokeja a verným fanúšikom HC05 Banská Bystrica. Vraj si teraz aj pamätá dátum výročia svojej svadby, pretože práve v tento deň získal jeho domáci klub titul majstra. Za posledných 5 rokov nevynechal jediný zápas!

Jeho už splneným snom je, že jeho dve dcéry vyštudovali vysoké školy. Teraz sníva o tom, že ich dobre vydá. Ale keby si naozaj mohol vysnívať sen, sníval by o tom, že bude žiť so svojou milovanou ženou, ktorá sa s ním trápi už veľa veľa rokov, niekde na opustenom ostrove, kde sa budú starať sami o seba. Niečo si dopestujú, občas chytia rybu. Hlavne nech je tam teplo, lebo Pavol nemá rád zimu. No ak by sa mu nepodarilo odísť na ten ostrov, tak by chcel aspoň chalupu na horehroní, kam ho srdce ťahá za spomienkami na starých rodičov.

DSC 0008

Pavol dokáže veľmi pútavo a dlho rozprávať o zážitkoch, práci, či o živote ako takom. Alebo aj o čomkoľvek. Tvrdí, že keby mohol niečo urobiť inak, tak by si urobil aj vysokú školu. A hlavne by tú školu tak neflákal :)

 

Pavol Biely je nepochybne kapacita a mnohému sa od neho dá priučiť.

"Problémom ľudstva je, že si nevedia poriadne ani odkrojiť chleba, musia si kupovať krájaný."

 

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo