SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Partizánske a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

knihy partizanske z neba zmVedeli ste, že Partizánske je dvadsiate najmladšie slovenské mesto? Svoj štatút mesta získali v novembri 1948 ešte pod názvom Baťovany. Ten zároveň napovedá, čomu vďačia za svoj vznik. Nie je to nič menšie ako celosvetovo známa a slávna obuvnícka značka Tomáša Baťu.

 

 

 

 

Jeho firma sa v druhej polovici 30-tych rokov 20-teho storočia rozhodla postaviť novú fabriku pri vtedajšej obci Šimonovany, ktorá je dnes jednou z mestských častí Partizánskeho. A ako je o baťovskom podnikaní známe, v okolí svojich tovární budoval premyslené mestá, čím vlastne svojim zamestnancom organizoval celý život: prácu, bývanie, vzdelávanie, spoločenské aktivity. Nejeden súčasný obyvateľ Partizánskeho nedá dopustiť na nadčasovosť, s akou bolo mesto vybudované. V jeho jednotlivých častiach sa stále môže stavať, a tak sú športoviská dodnes vedľa seba a výrobu oddeľujú od ostatných oblastí života dopravné tepny.

001 01   002 01

Mesto leží v južnej časti Trenčianskeho kraja na mieste sútoku riek Nitry a Nitrice, na severnom výbežku Podunajskej pahorkatiny, ale jeho mierne zvlnený reliéf už prechádza k pohoriu Tribeč. Napriek tomu, že Partizánske je jedným zo živých symbolov priemyselného rozvoja moderného Slovenska, nájdete tu aj stáročia bohatej histórie a vzácnosti prírody. V mestskej časti Veľké Bielice sa rozprestiera unikátna mokraďová lokalita Bielické bahná. Za svoj vznik vďačia aj tomu, že pod povrchom mesta sú ukryté mimoriadne štedré zásoby podzemnej vody. A to nielen obyčajnej, ale aj minerálnej, ktorá vyviera v troch samostatných prameňoch.

004 01   005 01

A dávna história? Aj tá sa spája s vodou, a to doslova. V spomínaných Šimonovanoch, najstaršej časti mesta, stojí kaštieľ Vodný hrad. Odhaduje sa, že ho vybudovali v 14. - 15. storočí na „ostrove“ v strede slučky meandra rieky Nitra, pričom už pred ním tam stál neskororománsky nížinný hrad.

Starobylý Vodný hrad aj moderný urbanizmus baťovského mesta a jeho okolia sú krásne viditeľné z výšky. Neveríte? Uveríte vďaka knihe Partizánske a okolie z neba, ktorú si o pár mesiacov budete môcť prelistovať. A nielen to. Máte jedinečnú možnosť podieľať sa aj na jej tvorbe. Knižku práve pripravujeme a budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáte.

006 01   007 01

Máte tip na miesta, ktoré by si zaslúžili väčšiu pozornosť? Podeľte sa o ne, a aj vďaka vám môže získať publikácia, plná unikátnych leteckých fotografií, ďalší rozmer.
Chceme ukázať svetu krásy vášho regiónu a prilákať k vám nejedného zvedavého turistu. Určite aj pre Vás bude táto kniha zaujímavá, lebo vidieť krajinu pohľadom z vtáčej perspektívy je netradičný zážitok. Vydavateľstvo CBS má v svojom foto archíve stovky leteckých fotografií, ktoré neustále dopĺňa a je odhodlané vydať ďalšiu knihu z edície Slovensko z neba, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Pozrite si malú ochutnávku fotografií, ktoré budú súčasťou knihy Partizánske a okolie z neba.

partizanske a okolie z neba fb banner 1200x628px

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Partizánskom, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

009 01   010 01

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Partizánske a jeho okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ Vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová, tel.: 0905 713 885, e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si nezáväznú konzultáciu. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší.

Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame slovenskému cestovnému ruchu rásť.

Pridajte sa k nám!

003 01    008 01


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo