SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Kniha plná príbehov a lúčnych kvetov

FaceBook  Twitter  

18cbspiestany06wHudobný pavilón v parku, známa piešťanská mušľa, sa na niekoľko hodín stala miestom s najväčším počtom turistov na štvorcový meter na Slovensku a možno aj na svete. Sedem stoviek ich bolo a do svetoznámeho kúpeľného mesta prišli zo štyroch krajín na 65. celoslovenský zraz Klubu slovenských turistov. Vyznávači dlhých či krátkych túr po kopcoch aj nížinách, obdivovatelia prírody aj kultúrnych pamiatok boli tým najlepším publikom, aké si mohli tvorcovia fotografickej publikácie Čarovné Dolné Považie želať na jej slávnostné uvedenie do knižného života.

 

„Sme región príbehov a myslím si, že v mnohých prípadoch aj neobjavených príbehov. Fotografi a fotografky nám tieto neodhalené príbehy prinášajú,“ zneli emotívne slová Jozefa Vyskupiča, predsedu Trnavského samosprávneho kraja, ktorý stránky novej knihy symbolicky privítal v čitateľskom svete priehrštím lúčnych kvetov. „Nech sa knižke darí, nech prináša a odhaľuje zabudnuté a krásne príbehy nášho kraja. A nech sa naďalej darí aj fotografom, zachytávať naše krásne Slovensko, krajinu a atmosféru v nej.“

18cbspiestany01w   18cbspiestany03w

Čarovné Dolné Považie je spoločným dielom takmer tridsiatky autorov, z ktorých veľká väčšina žije a tvorí práve v slnečnom regióne okolo dolného toku Váhu. Ich zábery spojilo do jednej knihy vydavateľstvo CBS z Kynceľovej. „Som veľmi šťastný, že toľko fotografov poskytlo svoje najlepšie zábery, a že práve vďaka nim mohla táto knižka vzniknúť,“ poklonil sa im slovne na pódiu hudobného pavilónu šéf vydavateľstva Milan Paprčka.

18cbspiestany05w    18cbspiestany06w

Fotopublikácia Čarovné Dolné Považie hýri farbami a nádhernými kompozíciami. Predstavuje miesta, ktoré môžu byť úplne obyčajné, ale ich fotografia je zachytená neobyčajným spôsobom, alebo v neobyčajnom momente. Čarovnom. To je spoločný znak, spoločná filozofia všetkých titulov v edícii Čarovné Slovensko, ktorých je v tomto momente už rovná štvorica.

18cbspiestany08w

 

Pozrite si aj krátke video z tohto slávnostného aktu ...

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo