SK     CZ     EN     DE     HU     PL

TIP na cyklovýlet, Trnavá Hora

FaceBook  Twitter  

Trnavá HoraCBS sa nedávno stalo partnerom jedného z najčítanejších slovenských časopisov, týždenníka Život, pre ktorý dodávame letecké zábery obcí, miest a zaujímavostí z celého Slovenska.

 

 

 

Aktuálne naša fotografia Trnavej Hory obohacuje zaujímavý článok o tejto obci, malebne sa rozprestierajúcej v údolí Hrona, na južných svahoch vrchu Borovica v Kremnických vrchoch, "Obec s vlastnou republikou, pohostinstvom, kde predávajú vlakové lístky a rozkradnutým pamätníkom partizánov".

Trnavá Hora

Ak vás článok zaujme, možno sa vám zíde vedieť aj fakt, že Trnavá Hora je pekným miestom na cyklovýlet, či už sa vyberiete zo Zvolena alebo zo Žiaru nad Hronom. Z oboch miest do nej vedú pekné hradské bez veľkej premávky, keďže drvivá väčšina šoférov využíva rýchlostnú cestu R1 na protiľahlom brehu Hrona.

Skutočnou cyklistickou chuťovkou je však trasa z Kremnice. Nenechajte sa odradiť počiatočným stúpaním z centra mesta k železničnej stanici, dá sa zvládnuť. Potom už stačí vyraziť smerom na juh popri nemocnici a ocitnete sa na ceste, ktorá akoby viedla medzi oblakmi. Pokojná asfaltka vysoko nad údolím, zarezávajúca sa zalesnených svahov Kremnického Štósu, vás po chvíli dostane do obci Nevoľné. Za ňou príde odmena za kremnické stúpanie v podobe jazdy dole kopcom do Ihráča, kde sa môžete zastaviť a pokochať sa pohľadom na prírodný výtvor Ihráčske kamenné more. A pohodlná jazda pozvoľna klesajúcou dolinou pokračuje až po jej ústie do údolia Hrona. Priamo v Trnavej Hore.

Trnavá Hora

Ak sa vám náš nápad pozdáva, neváhajte - prázdniny sú tu, počasie sa má zlepšovať a priať cyklovýletom, ako je tento. Pekných ciest a cestičiek je v Kremnických vrchoch neúrekom a všetky nájdete napríklad aj v najnovšej ručne maľovanej cyklomape Turiec a Kremnicko deťom.

Turiec Kremnicko detom mapa 2018


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo