SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Aby Horehronie z neba išlo z rúk do rúk, želali starostovia

FaceBook  Twitter  

horehronie z neba helpa00Štyri starostky a štyria starostovia obcí z Horehronia symbolicky uviedli do knižného života novú obrazovú publikáciu o tomto nízkotatranskom regióne. Knihu nazvanú Horehronie z neba pokropili vodou z domáceho, heľpianskeho prameňa priamo na javisku amfiteátra v počas víkendového 53. ročníka folklórneho festivalu Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe.

 

 

 

„Na tomto javisku som stála pred tridsiatimi štyrmi rokmi ako členka folklórneho súboru Poľana,“ vyznala sa v príhovore spoluautorka knihy Adriana Drugová. „Asi aj preto som sa sama prihlásila, keď sme sa vo vydavateľstve rozhodovali, kto pripraví knihu o Horehroní. Niekoľko mesiacov som potom s radosťou vstávala do práce a chodila po krásnych dolinách Horehronia. Stretávala som sa s ľuďmi, ktorí mi hovorili pozitívne, milé veci, nikto sa nesťažoval, zo všetkých vyžarovala spokojnosť. A to sa potom odrazilo aj na knihe. K nádherným leteckým fotografiám od môjho kolegu, pilota Milana Paprčku, sme zostavovali texty v spolupráci so starostami obcí, riaditeľmi škôl, miestnych firiem, ale tiež s malými živnostníkmi, ktorí sú srdcom oddaní tomuto regiónu.“

horehronie z neba helpa01   horehronie z neba helpa02

Kniha Milana Paprčku a Adriany Drugovej Horehronie z neba vyšla vo vydavateľstve CBS z Kynceľovej ako súčasť edície fotopublikácií Slovensko z neba. Jeden z turisticky najzaujímavejších a najnavštevovanejších slovenských regiónov získal knihu, ktorá ho dokumentuje netradičným spôsobom – z vtáčej perspektívy. Na viac ako dvoch stovkách strán čitateľ nájde vyše 140 leteckých fotografií, od panoramatických záberov až po zaujímavé detaily v obciach, prírodné skvosty a technické pamiatky. Medzi posledne menované patrí napríklad známa Telgártska slučka železničnej trate Červená Skala – Margecany.

horehronie z neba helpa04   horehronie z neba helpa05

„Ja som osobne veľmi rád, že takáto kniha vznikla,“ povedal folklórista Ján Jankov - Šefránik, ktorý slávnosť na heľpianskom pódiu sprevádzal svojím neopakovateľným moderátorským slovom. „Nie každý máme tú možnosť, pozrieť sa z výšky na to, ako náš kraj vyzerá. Sú to naozaj nádherné zábery.“

horehronie z neba helpa06   horehronie z neba helpa11  

Fotografie sú doplnené informačnými textami o mestách, obciach, pamiatkach, dôležitých vzdelávacích a kultúrnych inštitúciách, ale aj o významných podnikoch a spoločnostiach regiónu. Všetky články v knihe, ako aj popisy k fotografiám, sú okrem slovenčiny napísané aj v anglickom jazyku. Výsledkom je reprezentatívna, informačne bohatá publikácia, ponúkajúca čitateľovi unikátny pohľad na ikonický slovenský región.

Knihu Horehronie z neba si môžete kúpiť v našom eshope

Kúpiť TU  ONLINE listovač


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo