SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Čarovná Orava

FaceBook  Twitter  

009Orava je najčarovnejšia pri západe slnka. Oblaky blčia ako nehybné plamene, odhaľujúc siluety kopcov. Ich vrcholy sú ako zástup gigantických kráľov s korunami na hlavách, nezameniteľné so žiadnymi inými horami sveta.

 

 

 

 

Orava je najčarovnejšia z okraja pokosenej lúky nad dedinou. Na trávnatom svahu urastený smrek akoby kráčal za svojou lesnou družinou, postávajúcou povyše a povzbudzujúcou ho neustávajúcim šumením.

002   004

Orava je najčarovnejšia na brehu priehradného jazera. Neviditeľné prúdy ženú vodu na mlyn ľudskej fantázie. Zem s morom uprostred hôr. Kraj okolo rieky ako vystrihnutej zo strán dobrodružných kníh. Cez deň rozprávkové územie okolo zrkadla modro-bieleho sveta postavičiek z mrakov, ktoré sa v noci mení na čierno-zlatú bránu do tajomného sveta vodných tvorov.

Orava je najčarovnejšia v tieni hradného brala, kde si stáročné machy pamätajú všetko, čo po nich kedy prešlo. Každé kopyto rytierskeho koňa, každú čižmu hradného pána, každý bosý krok tých, ktorí so zaklonenou hlavou túžili po živote v komnatách na jeho vrchole.

003   006

Orava je najčarovnejšia cez okienka zrubov a kostolíkov, pripomínajúce rámy krajinkárskych obrazov. Krivky letokruhov v nich ukazujú majstrovstvo našich predkov a vôňa dreva prenáša do čias ich životov.

001   005

Tak teda kde, či odkiaľ je vlastne tá Orava najčarovnejšia? Dnes a denne sa to pýtame tých, ktorí majú jej rázovitú malebnosť celý život okolo seba. A pretože obraz vydá za tisíc slov, nechávame ich odpovedať fotografiami, ktoré pozorne ukladáme stránku za stránkou do knihy Čarovná Orava, ďalší pripravovaný prírastok do jedinečnej edície Čarovné Slovensko.

Budeme radi, ak sa k nám pridáte. Určite poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť. Určite sa o ne radi podelíte a pridáte ďalší rozmer publikácii, plnej unikátnych fotografií majstrov farieb a kompozície.

carovna orava

Ste z oravského regiónu a chcete sa zviditeľniť?
Hľadáme práve vás, predstaviteľov samospráv, starostov obcí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život na Orave, staráte sa o ďalší rozvoj tohto čarovného regiónu, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

007   008

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku i za jeho hranicami. Pomôžte odprezentovať váš nádherný kraj v tom najlepšom svetle. Poďte s nami do toho, a pomôžte cestovnému ruchu na Orave i na Slovensku rásť!

Pokiaľ Vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Martinu Bakšovú, tel.: 0911 409 873 alebo e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

010

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu.

Pridajte sa k nám!

011


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo