SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Rieka dala knihe názov aj uvítanie do života

FaceBook  Twitter  

18cbstrencin04ws“Všetci obyvatelia Hornej Nitry považujú za veľkú česť, že do programu otvorenia výstavy Region Tour Expo bolo zaradené uvedenie knihy Čarovná Horná Nitra,” zneli slová Sylvie Maliarikovej na pódiu trenčianskeho výstavného areálu. Publikáciu z dielne banskobystrického vydavateľstva CBS uviedla do života kvapkami vody z rieky Nitra, ktorú do Trenčína osobne priviezla. 

Sympatická, energická výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu na Hornej Nitre kedysi začínala ako turistická sprievodkyňa, neskôr sa stala vedúcou oddelenia marketingu na bojnickom zámku, aby potom sedem rokov pôsobila na úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja ako vedúca odboru medzinárodnej spolupráce a cestovného ruchu. Neúnavná propagátorka slovenského turizmu si pred rokom prevzala ocenenie Osobnosť cestovného ruchu. V tomto roku sa počas druhého májového víkendu v Trenčíne stala krstnou mamou najnovšej knihy v edícii Čarovné Slovensko. Keď rozpráva o Hornej Nitre, z celej jej osobnosti priam srší nadšenie a hrdosť.

18cbstrencin02ws“Pojem Horná Nitra je historický, ale v modernej dobe veľmi využívaný. Každý na Slovensku vie, kde je Nitra. Že je to jedno z dvoch najstarších historických miest, aj kde sa nachádza. Ale už nie každý vie, kde pramení rieka toho istého mena. Je to v okrese Prievidza, približne dvadsať kilometrov od samotného mesta, pod vrchom Reváň vo výške 1200 metrov nad morom. A od tejto skutočnosti sa odvádza pomenovanie celého regiónu. A ja ďakujem vydavateľstvu CBS, že do série fotografických kníh Čarovné Slovensko bola vybraná práve Horná Nitra.”

Čarovná Horná Nitra na svojich takmer 150 stranách ponúka 83 unikátnych fotografií od 24 fotografov. Zostavovatelia knihy spojili jedinečné videnie a šikovnosť tvorcov žijúcich a fotografujúcich priamo na Hornej Nitre. Vizuálnych umelcov, ktorí dokonale poznajú zákutia svojho kraja a dokážu ich zachytiť nenapodobiteľným spôsobom.

carovna hornanitra obalka1Kniha je obrazovým dôkazom, že Horná Nitra nie je iba rozprávkový Bojnický zámok, malebný Vtáčnik či majestátny Kľak. Sú to aj kostolíky, ktorých veže dominujú svojim obciam. Hladiny rybníkov, zrkadliace ranné lúče slnka, či kaplnky v poliach ako míľniky kedysi frekventovaných ciest. Knižka všetko toto predstavuje nielen miestne, ale aj v priebehu plynúceho času. Jej premyslený príbeh prevádza čitateľa životom prírody a krajiny od jej prvých jarných dní, cez horúce týždne slnečného leta, pestrú periódu farebnej jesene, až k ľadovej krehkosti zimných mesiacov.

Okrem úchvatných fotografií je kniha bohatá aj na informácie. Štyri desiatky strán textovej časti predstavujú okrem miest a obcí aj kultúrne, spoločenské a vzdelávacie inštitúcie. Spoznáte v nej zaujímavé podniky, ktoré majú v tomto významnom regióne stredozápadného Slovenska svoj nezastupiteľný podiel na živote ľudí a spoločnosti. Popri slovenčine sú všetky texty, vrátane popisov k fotografiám, aj v anglickom jazyku, aby publikácia mohla plnohodnotne reprezentovať región i celé Slovensko za jeho hranicami.

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo