SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Jarné svetielko nádeje

FaceBook  Twitter  

pult2Panoráma Kremnických vrchov na horizonte, rozkvitnuté stromy okolo ciest a chodníkov Banskej Bystrice v popredí, medzi tým slnkom zaliate fasády rodinných domov i panelákov na zvažujúcich sa stráňach údolia Tajovského potoka. Čarovný výhľad cez okno kuchynky, ktorá slúži aj ako miestnosť, kde sa môžu deti hrať. A zároveň ako maličká trieda nemocničnej školy.

 Asi by ste to nečakali, ale Klinika pediatrickej onkológie a hematológie v banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou hýri pestrými farbami. Oranžové, žlté či modré steny, na nich veľké kresby postavičiek z animovaných filmov.

A nie je to len fasáda. Skôr obraz nádeje a optimizmu, ktorým tu žijú všetci: malí pacienti, ich rodičia aj lekári. A napríklad aj Ľuboš Moravčík zo Svetielka nádeje. Organizácie, ktorá sa tú nádej a ten optimizmus snaží posilňovať.

Lucia s Ľubošom zo Svetielka nádeje„Snažíme sa, aby odtiaľto deti odchádzali s pocitom, že nie všetko bolo zlé, nepríjemné a ťažké. Samozrejme, sú radi, keď sa odtiaľto dostanú naspäť domov, do normálneho života. Ale je dôležité, aby im zostali aj príjemné spomienky, lebo aj vďaka nim sa potom ľahšie potlačia tie ostatné.“

Nový pult pre Svetlieko nádejeKeď rozpráva, priam z neho srší empatia a také to obyčajné, úprimné ľudské dobro. A aj skromná štipka hrdosti na to, čo sa im podarilo vybudovať a čo robia. Má na ňu právo, ako vlastne všetci, ktorí na oddelenie dennodenne prichádzajú liečiť a pomáhať.

Spomeňte si naňho, keď nabudúce niekde uvidíte dobrovoľníkov Svetielka nádeje stáť pri ich novom pultíku na charitatívnej, spoločenskej či kultúrnej akcii. Vypočujte si ich, buďte zvedaví na to, čo robia, radi sa s vami porozprávajú. Pretože rozprávanie sa, pochopenie, podpora od nás všetkých, to je to, čo v konečnom dôsledku prináša najviac tej pozitívnej energie, ktorú potom oni nosia tam, kde je potrebná.

PS: Týmto ďakujeme všetkým pracovníkom vydavateľstva CBS aj VKÚ Harmanec, ktorí prispeli k tomu, že organizácia Svetielko nádeje získala nový, špeciálne pre ňu vyrobený pult na svoje prezentácie.

 

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo