SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Saganko pokrstil cyklomapu Hontu

FaceBook  Twitter  

Krst ručne maľovanej cyklomapy Hont deťom v LučenciZdá sa, že až Veľkonočný víkend by mohol byť tou pomyselnou bránou, cez ktorú konečne prichádza jarné počasie a začína sa teplejšia polovica roka. A do tej patrí v našich končinách aj bicyklovanie. Môžeme preto povedať, štart tohtoročnej Detskej tour Petra Sagana trochu predbehol čas, keďže zamračená obloha a chladný vzduch minulého týždňa ešte jar vôbec nepripomínali.

Rozľahlý park Boženy Nemcovej v Lučenci sa však stromami bez listov a vlhkým chladom maskoval márne. Darmo sa tento hrdý kus mestskej prírody tváril, akoby chcel pokračovať vo svojom zimnom driemaní. Keď sa doň ráno na piaty deň po začiatku astronomickej jari vliala riava malých cyklistov, bolo po spánku.

Krst ručne maľovanej mapy Hont deťom v LučenciA riava to bola to veru poriadna! Tristo detí, z ktorých najmladšie si možno ešte ani neuvedomovali, že sú deti, kým mnohé z tých najstarších by vás najradšej presvedčili, že sú už v podstate dospelí. Tristo bicyklov, od nablýskaných, profesionálne pripravených mašín, za ktoré by sa nehanbil ani Peter Sagan, cez každodenným bojom s obrubníkmi zocelené bitevníky malých pirátov ulice, až po dávnymi letami a nedávnou zimou unavené dedičstvá po starších bratoch, z ktorých za jazdy v panike vyskakovali práve prebudené padlášové pavúky.

Avšak bez ohľadu na vek, výbavu, ulicu, mesto, ba dokonca krajinu, z ktorej mladí pretekári prišli, tých tristo entuziazmom prekypujúcich mladých ľudských organizmov sa prišlo naplno rozhýbať. Aj vďaka túžbe po úspechu v súťaži, ktorá nesie meno a záštitu našej celosvetovo preslávenej cyklistickej jednotky. Do prostredia, ktoré je nám najprirodzenejšie, a ktoré všetci potrebujeme – na čerstvý vzduch, do prírody.

Krst ručne maľovanej mapy Hont deťom v LučenciNebolo pre nás lepšieho miesta a udalosti, kde by sme mohli predstaviť dielo, ktoré chce pomôcť, aby čaro tohto prostredia objavovalo čoraz viac ľudí. (Pretože, ruku na srdce, mnohí naň už tak zabudli, že ho skutočne musia znovu objavovať.) Dielo, ktoré nebude v tejto snahe osamotené, pretože je súčasťou celoslovenského projektu. Dielo, ktoré je nielen určené deťom, ale ktoré v nemalej miere aj vytvorila detská šikovnosť. Dielo, ktoré do stoličného sídla Novohradu prinieslo maľovaný kúsok susediaceho regiónu: ručne maľovanú cyklomapu Hont deťom.

No a nebolo lepšieho tvora, ktorý by sa stal historicky prvým krstným rodičom „detskej“ cyklomapy, ako je maskot detskej tour Saganko. Na medailovom pódiu ju s nadšením bohato pokropil vodou z cyklistickej fľaše.

Ručne maľovaná cyklomapa Hont deťomAk teda máte teraz chuť rozhýbať svoje telo po dlhej zime a osviežiť prepracované či preleňošené zmysly novými podnetmi, nechajte sa ňou inšpirovať a spoľahlivo viesť. Zavedie vás na stráne juhoslovenských kopcov, kde z vône lístia a lúčnej trávy už vykúkajú prvé kvety. Prevedie vás cez malebné dediny, kde sa z dvorov už ozývajú zvuky jarného gazdovania. A možno nasmeruje vaše kolesá aj k rybníkom či tajchom. Tam potom ale nezabudnite zastať a nechať z čerstvo odzimovaného bicykla bezpečne vystúpiť tie zľaknuté pavúky. Veď ktovie, možno sa skamarátia so svojimi príbuznými, korčuliarkami obyčajnými, ktoré na (konečne!) rozmrznutých hladinách vystriedali ľudských korčuliarov.

Ručne maľovanú cyklomapu Hont deťom si môžete hoci aj hneď kúpiť v našom e-shope. Doručíme ju priamo k vám aj so vzácnym bonusom: pocitom, že ste prispeli na dobrú vec. Pretože jedno celé euro z ceny každej mapy v tejto edícii dávame bokom, rozdeľujeme na päťdesatcentové polovice a tie posielame na účty Detskej tour Petra Sagana a Úsmevu ako dar. A preto vám aj v ich mene ďakujeme!

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo