SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Malí veľkí kolegovia

FaceBook  Twitter  

Malí veľkí kolegoviaViete si predstaviť, ako rýchlo by ste mali hotovú svoju prácu, keby vám odrazu začalo pomáhať sto párov rúk? Za naše vydavateľstvo to viem povedať celkom presne: čo bežne trvá niekoľko mesiacov, bolo hotové za niečo vyše hodiny.

Rodí sa knižka

Raz darmo, keď namiesto jedného redaktora ich máte vyše dva tucty, obrázky do knižky sú vybrané rýchlosťou prvého castingu superstar. Keď sa texty nerodia v jednej dospelej hlave, ale v troch desiatkach detských, žiadny riadok nezostane dlho prázdny. A keď sa tohto všetkého potom chytia tri stovky prstov osemročných grafičiek a grafikov, pokojne sa môžu začať prepisovať tabuľky rekordov polygrafického priemyslu.

Samozrejme, zopár múch sa v našom novom usporiadaní ešte našlo a bolo ich treba priebežne vychytať. Napríklad výrobná porada. Decibelmi na začiatku pripomínala skôr výrobnú halu. Ako utíšiť sto detí, ktoré práve nespia?

Paseku vie niekedy narobiť aj jednomyseľná zhoda. Keď mali redaktori vybrať jednu z troch fotiek a každý z nich zhodne tvrdil, že je to práve tá, ktorú práve on držal v ruke.

Alebo ypsilony, bez ktorých rieki a hori akosi nemali tú správnu majestátnosť. Ale čo s tým, keď ich niektorí naši sedemroční textári ešte nemali na sklade v dostatočnom množstve?

Slovenské vody očami detíAni jedna z týchto múch však svojmu osudu neušla. Prvú vychytal silný reproduktor, tretiu ypsilony zo zásoby prítomných dospelákov, no a medzi tým nás úskaliami redakčného výberu obrázkov previedli aj také neortodoxné meródy, ako kameň-papier-nožnice.

Na konci sme mali síce o niečo slabšie hlasy, než na začiatku a len málo prstov, ktoré by neboli zababrané od lepidla, ale svetlo sveta uzrel jeden úžasný výtvor. Slovenské vody z neba. Také, aké ich videli deti z Bakošiarika.

Ďakujeme vám za pomoc, malí veľkí kolegovia!

PS: Viac fotografií nájdete v albume na našej facebookovej stránke.

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo