SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Mrazivý februárový šprint

FaceBook  Twitter  

Zima na Panskom Dieli nad Banskou BystricouZáver februára asi najlepšie vystihuje titulok článku, ktorý som zazrel na meteorologickej webstránke: v Arktíde je teplejšie ako v Európe. Nuž veru, zima nám vo svojom závere darovala štedrú nádielku mrazu a počas ranných ciest do práce tuhli líca aj prsty viacerým. Avšak krv sa veľmi rýchlo po príchode rozprúdila, pretože posledný mesiac kalendárnej zimy bol pre vydavateľstvo poriadne intenzívnym obdobím.

Nevieme zatiaľ, či február prekonal nejaké teplotné rekordy. Dúfame však, že sa do histórie zapíše iným spôsobom: ako posledný mesiac, keď sme boli firmou s jedným lietadlom. Pretože druhé, náš nový SKYPER GT9, by mal doslova vletieť do nášho života už v polovici marca. Aby čo najmenej času strávil na zemi, intenzívne prácujeme na príprave blížiacej sa sezóny leteckého fotografovania. Na obidvoch stranách rieky Morava pri tejto príležitosti vyšlo niekoľko článkov.

pluska IMG 0458w trend

Na druhej mediálnej vlne sa nesú maľované mapy, vďaka ktorým sa tento mesiac priestory vydavateľstva na dva dni zmenili na televízne pracovisko. Výsledok v podobe reportáže o výrobe a zmysle projektu Maľovaných cyklomáp pre deti by ste mali vidieť už čoskoro v relácii RTVS Ahoj Slovensko.

Maľovaná cyklomapa Orava deťom

Keď už spomíname priestory, tak časť z nich sme koncom mesiaca začali odovzdávať novovznikajúcemu Slovenskému múzeu máp. Zo snov a plánov sa mení na realitu vďaka organizačným a tvorivým schopnostiam Riša Šlackého. Drobné stavebné úpravy, sťahovanie, ale aj práca na zabezpečovaní a výrobe exponátov, to všetko zvláda s bravúrou jemu vlastnou. Dnes už môžeme prezradiť, že vďaka jedinečným exponátom bude SMM unikátnou inštitúciou široko-ďaleko. Nielen na Slovensku, ale aj v rámci Európy. A známy je už aj termín slávnostného otvorenia jeho brán: 26. mája 2018.

MuzemMap

Okrem novej skratky SMM účinkovala vo februárovej kapitole života vydavateľstva aj jubilujúca skratka VKÚ. V tomto roku oslavuje 70. výročie svojho vzniku a pri tejto príležitosti dostalo jej logo korunku v podobe čísla 70. Potešujúce je, že hrdí môžeme byť nielen na minulosť slávnej značky, ale aj súčasnú prácu ľudí v našom dcérskom VKÚ Harmanec. Z výroby prišli skvelé správy, že všetky mapy, na ktorých pracuje, sú pevne usadené vo svojich plánovaných termínoch. V takej atmosfére je potom radosť prezentovať sa. Napríklad tak, ako počas poslednej soboty mesiaca, keď sme v družnej atmosfére horského a cestovateľského Ďumbierfestu 2018 slávnostne uviedli do života osmičku historicky prvých aktualizovaných máp v novej ére VKÚ.

A na západe nič nové? Ale veru áno. Takmer presne v polovici mesiaca sme boli v Prahe súčasťou 27. stredoeurópskeho veľtrhu cestovného ruchu Holiday World 2018. Jeho fantastickú atmosféru sme zachytili aj kamerou.

Vo vydavateľstve sme privítali dve nové kolegyne, Lenku Forejtovou a Andreu Horynovou, ktoré už stavajú základy nášho českého callcentra. K telefónu v kancelárii si z auta presadol aj Petr Boček, ktorého už nebudú viac trápiť „vánice, čepy a ani mlha“. Verím, že živly nebudú trápiť ani náš plán pokrstiť knihu Uherskohradišťsko z nebe a dovolia nám urobiť to jedinečným spôbom: v balóne! Termín sa upresňuje, o mesiac sa tešte na podrobnosti. Naopak, živlom v ústrety odchádza Milan Paprčka. Keďže najsilnejšie mrazy sú v našich končinách už zrejme za nami, odchádza ako správny ľadový medveď na sever za poriadne mrazivým plávaním na majstrovstvá sveta do Estónska. Za nás, teplomilné tvory, mu želám úspech pri reprezentovaní Slovenska a - cez firemné farby - vlastne aj Českej republiky.

Vám však želáme krásny a slnečný príchod jari do vašich pracovných aj osobných životov.


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo