SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Mapa k 100. výročiu vzniku Česko – Slovenska

FaceBook  Twitter  

mapa vizualizacia 100 zmČeskoslovensko bola výnimočná krajina od začiatku až do konca. Vzniklo vďaka odhodlaniu dvoch národov a neúnavnej práci ľudí, ku ktorým tieto národy vzhliadali. Po naplnení svojho osudu v histórii sveta sa zmenilo na dva štáty, ktoré žijú vedľa seba v pretrvávajúcej atmosfére spolupatričnosti. Jedným zo symbolov, dokumentov a zároveň dokladov o rozsahu aj hĺbke dejinného príbehu Československa je jeho mapa.

 

 

 

Je až zarážajúce, ako môže strohý kartografický obraz územia prekypovať emóciami. Kto sa na ňu vnímavo zahľadí, zbadá hrdosť, že sme sa založením spoločnej republiky vymanili spod útlaku národných identít v Habsburskej monarchi. Radosť zo spoločných úspechov v športe. Vášeň v spoločne vytvorenom umení a kultúre. Nadšenie zo spoločných objavov vo vede a technike.

Jan Zelezny, Zdroj: Javelin Throw Magazine   Medaily 2010, Zdroj: The Raleigh DeGeer Amyx Collection   Marianna Krajcirova, Zdroj: wiki

V roku stého výročia vzniku jedinečného štátu uprostred Európy prináša kartografická a vydavateľská spoločnosť VKÚ Harmanec unikátnu obojstrannú Mapu k 100. výročiu vzniku Česko – Slovenska. Na prednej strane je historická mapa Československej republiky z roku 1936, obklopená atraktívne podanými vzdelávacími prvkami, ako napríklad zoznam prezidentov, vývoj peňažnej meny, štátnych symbolov a hraníc republiky. Na zadnej strane nájdete ručne maľované mapy Českej republiky a Slovenskej republiky v súčasnosti. Pútavé texty a fotografie opisujú vývoj v obidvoch republikách po rozdelení spoločného štátu a ponúkajú informácie o významných firmách a organizáciách, spätých s históriou i súčasnosťou oboch bývalých republík Československa.

mapa 100 rokov csr n

Mapa je jedinečným dielom z rúk najlepších odborníkov VKÚ Harmanec, bývalého Vojenského kartografického ústavu, ktorý sa stal legendou a etalónom československej kartografie a v tomto roku tiež oslavuje okrúhle, 70. výročie svojho založenia.

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo