SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Čo prinesie osmička?

FaceBook  Twitter  

CBS 15 fb 2Prvý mesiac nového roka je za nami a väčšina z nás si už namiesto šťastnej sedmičky zvykla písať na konci dátumu číslicu osem. Ako slovensko-českej firme nám nedá nepripomenúť, že v spoločných dejinách našich dvoch krajín to býva silné číslo - v "osmičkových" rokoch sa v našich končinách diali veci! Avšak nielen z tohto dôvodu sme v očakávaní, čo tento rok prinesie. Tým, že sme ten uplynulý urobili zatiaľ najúspešnejším v histórii firmy, nastavili sme si latku poriadne vysoko.

 

 

 

 


Povestná slovenská pracovitosť, ani zlaté české ručičky nám ale vo firme nechýbajú. A vďaka jasne sformulovaným plánom aj každý z nás vie, čo a ako robiť. Neočakávame nič menej, ako rast produkcie najmenej o 25%, zdvojnásobenie našej flotily lietadiel, ale aj originálne podujatie pre našich vzácnych zákazníkov. Čo presne to bude? To si ešte chvíľu podržíme pod pomyslenou pokrievkou prekvapenia. Na druhej strane, pomyselnú kuchyňu vydavateľstva vám otvárame s potešením, pretože sme úprimne radi, keď nás spoznávate a zblízka či zďaleka prežívate dni a týždne s naším tvorivým kolektívom.

lietadlo 011 MLA FATRA IMG 7664 upr

Nuž teda, v prvej januárovej dekáde by ste nás našli s poriadne zamyslenými hlavami a sústredenými pohľadmi pred obrazovkami počítačov. Naplno sme rozbiehali, nastavovali a vychytávali muchy nového softwarového systému, ktorý bude našou elektronickou dušou pri všetkých výrobných procesoch. Druhou úlohou, na ktorej pracujeme vo virtuálnom svete od úvodu roka, je príprava nového e-shopu, aby nakupovanie u nás bolo čo najjednoduchšie a najpríjemnejšie.

V hmatateľnom svete sme sa zase plnou parou pustili do uskutočňovania nápadu, ktorý nás už teraz napĺňa hrdosťou: budeme mať múzeum máp, prvé svojho druhu na Slovensku. Postupne zbierame exponáty a pripravujeme priestory, aby už na jar mohlo privítať nových návštevníkov.
Keď už spomíname návštevníkov, naše letecké fotografie vo veľkom formáte si aktuálne môžu dosýta vyobzerať návštevníci obchodných centier v Martine a Považskej Bystrici.

Martin 05 Mpark PB

 Samozrejme, tak ako každý rok, aj v úvode tohto sme sa predstavili tiež návštevníkom dvoch významných veľtržných podujatí, zameraných na turizmus a cestovný ruch: najskôr to bol Regiontour Brno 2018, po ktorom ste nás zase mohli stretnúť na ITF Slovakiatour 2018 v Bratislave, kde sme s potešením predstavili prvú z nových, deťmi maľovaných cyklomáp: malebnú Oravu.

Vieme, že prvá lastovička leto nerobí, takže už usilovne pracujeme na ďalších týchto pútavých cyklosprievodcoch nielen pre najmenších, a to v regiónoch Kysuce, Podunajsko, Gemer - Malohont a Novohrad. Popri tom štartujeme s mapami Trutnovska, Pardubického kraja, ale tiež s očakávanou aktualizáciou ďalšej z legendárnej edície turistických máp VKÚ Pieniny.

banner cyklomapa gemermalohont pripravujeme web banner cyklomapa novohrad pripravujeme web

 Naopak, k úspešnému zavŕšeniu práce a vydaniu sme si mohli pogratulovať nielen v prípade krásnej fotografickej knihy “Pezinsko a Senecko z neba”, ale aj pri dvoch turistických “päťdesiattisíckachVKÚ Nízke Tatry - Kráľova hoľa a Západné Tatry – Roháče. Dnes už dokonca s radosťou prezradíme aj to, kde a kedy sa tejto dvojici dostane česť oficiálneho predstavenia sa verejnosti: Nízke Tatry – Kráľovu hoľu vytiahneme do svetla reflektorov Ďumbierfest 2018 v Brezne. Západné Tatry – Roháče zase prinesieme, nuž, kam inam, do Západných Tatier, na vychytené skialpinistické preteky Bokami Západných Tatier 2018. Takže o dôvod viac, aby ste si tieto dve podujatia poznačili do svojich kalendárov.

VKU 123 NT Kralova hola fin skladacka VKU 112 zapadne tatry obalkamontaz

Zima v januári ukazovala svoju krásne zasneženú tvár a organizátori lyžiarskych podujatí mohli mať vcelku príjemné starosti. Aby ich mali ešte príjemnejšie, pridali sme aj my svoju podporu, konkrétne pretekom detskej a mládežníckej Horehronskej lyžiarskej ligy na Čertovici, výsledok čoho si môžete pozrieť na videu,

v ktorom “hviezdia” budúci nasledovníci Petry Vlhovej či Adama Žampu.

Veríme, že kým ich čaká nejeden športový rekord, my máme jeden práve čerstvo za sebou, a to slovenský národný v počte vydaných maľovaných máp, o čom hneď v úvode roka informovala nielen agentúrna správa TASR, ale aj Rádio Slovensko v rozhovore s človekom, ktorý s maľovanými mapami začínal v čase, keď sa mu o takomto rekorde ani len nesnívalo – majiteľ vydavateľstva Milan Paprčka (v čase 9:50 min.).

Certifikat CBS sk

No a pozornosti siedmej veľmoci sa nám dostalo aj do tretice, keď jedinečnosť maľovaných máp krásne ukázal výborný, na informácie bohatý článok spravodajského portálu DobreNoviny.sk.
Kým za januárom urobíme poslednú bodku, nemôžeme nespomenúť veľké očakávanie, ktorým žije naša lietajúca fotografická flotila. Už v najbližšom období do nej pribudne nový člen, elegán s krídlami nad hlavou, hornoplošník Skyper GT9. Možnosti fotenia krajiny z tohto "vzdušného tátoša " sú takmer nekonečné. Presne tak, ako symbolizuje – keď sa položí na bok - osmička z letopočtu aktuálneho roka. A vlastne, všimli ste si niekedy, že aj samotné logo vydavateľstva má v sebe symbol nekonečnosti? Aká "náhoda".


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo