SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Pracujme na svojich snoch, oplatí sa to

FaceBook  Twitter  

LietadloHovorí sa, že človek nikdy nie je príliš starý na to, aby si si vytýčil ďalší cieľ, alebo začal snívať nový sen. Ale čo firmy? Platí to aj pre ne? Podľa mňa platí, veď aj ony sú osoby – čo je na tom, že sa im vraví “právnické”.
No predovšetkým, firmy sú živé ľuďmi, ktorí v nich pracujú. Ľuďmi, ktorí si stanovujú ciele a snívajú sny. A poviem vám, že ľudia, s ktorými mám tú česť pracovať v našej firme, sú tí najlepší. Nielen pri snívaní a vytyčovaní cieľov, ale aj pri ich plnení. A rok, ktorý sa pred pár dňami uzavrel, je toho najlepším dôkazom.

 

S hrdosťou môžem napísať, že sme v ňom prekonali všetky doterajšie rekordy firmy v počte vyrobených produktov. Vďaka tvorivosti a pracovitosti našich ľudí z oboch brehov rieky Moravy sme v SR a ČR vydali spolu 27 kníh v celkovom počte 148,66 tisíc vytlačených kusov. Na svet sme priviedli 42 maľovaných máp v náklade 177,22 tisíc výtlačkov. Do rúk turistov sa dostalo 7 čerstvo aktualizovaných titulov máp VKÚ. Vytlačili sme ich vyše 60 tisíc kusov, aby sa aspoň jedna dostala ku každému, kto nechce v slovenských horách a dolinách blúdiť. K tomu treba ešte prirátať 155 administratívnych máp Slovenskej republiky, štyri desiatky fotomáp a viac než štyri stovky miest, obcí, škôl a firiem, ktoré sme na objednávku nafotili z lietadla. Toto sú aj vaše rekordy, milí naši zákazníci, ďakujeme!

knihy z neba   mapy vku   knihy carovne

Ale, samozrejme, kvantita by nestačila, keby by sme nepriniesli aj nový obsah. Napríklad v podobe troch kníh unikátnej edície Čarovné Slovensko, ktoré s nami tvoria tí najlepší slovenskí fotografi. A absolútnu novinku sme priniesli aj v mapách. Vďaka spolupráci so skvelými partnermi, Slovenským cykloklubom, Úsmevom ako dar a Detskou tour Petra Sagana, sa nám v roku 2017 podarilo odštartovať dosiaľ nevídaný projekt Detských cyklomáp regiónov. Každá z týchto ručne maľovaných máp je nielen určená deťom - je nimi aj tvorená. Ak som vždy tvrdil, že naše maľované mapy sú umelecké diela, v tomto prípade to platí dvojnásobne, pretože ich pre vás pomáhajú vytvárať najmladší slovenskí umelci.

orava detom 2017 mapa   orava detom 2017 info

A ak som vždy tvrdil aj to, že treba robiť dobré skutky, vlaňajšok mi zas a znova dal za pravdu, že je to správna vec. Bolo úžasné pozorovať radosť, ktorú sme priniesli, keď sme maľovali mapy s deťmi v Slatiňanoch. Sledovať úspechy detského lyžiarskeho oddielu Mladosť a výkony malých bežcov detského Minimaratónu, ktorý sme hrdo sponzorovali. Vidieť pohodu v tábore pre deti s detských domovov, vnímať vďačnosť za charitatívny predaj pre Úsmev ako dar alebo zbierku pre Svetielko nádeje. Cítiť sa dobre za všetky ostatné dobré veci, ktorými sa nám v priebehu roka podarilo pomôcť tým, ktorí to potrebovali. Napríklad aj naše lesy: všetky naše mapy aj knihy sú tlačené na papieri s certifikátom FSC, ktorý zaručuje, že je produktom zodpovedného a ekologického lesného hospodárstva - a nie z tých holorubov, ktoré neraz vidím z lietadla.

usmev logo   usmev   FSC 01

Tak. Na tomto mieste mi skromnosť velí zastaviť, ja by som však bol naozaj úprimne rád, keby ste sa s nami mohli potešiť zo všetkých úspechov a byť hrdí na vydavateľstvo, z ktorého pochádza aj tá mapa či krásna knižka fotografií z neba, čo máte doma na poličke. Preto musím ešte spomenúť, ako veľmi nás teší napríklad aj to, že sa z nás stala (aj) letecká spoločnosť, ktorá zamestnáva vlastnú posádku, čo obrovsky rozširuje naše možnosti fotografovania zo vzduchu. Navyše, okrem posádky do našich radov pribudli aj ďalší pracovníci, vďaka čomu ich celkový počet narástol až o tretinu. Aj v tomto pomáhame Slovensku (a Česku) rásť.

Milan Paprcka

A pevne verím, že v tom budeme aj v roku 2018 pokračovať. Snívam o tom. A vytýčil som si to ako cieľ. Keď na tom všetci usilovne zapracujeme, musí to vyjsť. Úprimne si želám, aby aj vám vyšli všetky vaše sny a ciele, ktoré máte, a do ktorých v tomto roku vložíte svoju vzácnu energiu. Nech sa nám všetkým darí.

Váš Milan Paprčka

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo