SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Na Mravečniku - veľhore Kysuckej vrchoviny

dsc 0206V deň, keď aj na Kysuciach panuje koncom apríla počasie s letnými teplotami, sa plní odhodlania chystáme na Mravečník – veľhoru Kysuckej vrchoviny, ktorému do tisícky chýba iba pár metrov. Už mnoho rokov si ho iba obzeráme, ale až teraz sem vedú naše kroky.

Už ste oprášili po zime bicykle?

p3240686Rada by som predstavila novú cyklotrasu, ktorá vedie regiónom Kysúc z Dunajova cez Krásno nad Kysucou do Oščadnice popri rieke Kysuca, a tak je o pekné scenérie postarané. Prítomnosť rieky zároveň zaručuje, že nejde o žiaden náročný terén, ba práve naopak, zvládne ho úplne každý.

Podmanivým okolím Terchovej

dsc 0042Pozývám Vás do okolia Terchovej, ktoré ponúka nádherné scenérie v každom ročnom období, a to ani nemusíte ísť nikam vysoko. Začíname priamo v srdci Terchovej a cez časť Úboč po náučnom chodníku smerujeme do sedla Poľany pod Pupovom.

 

Za Žítkovou v kraji kopaníc

p3170405Jar klope na dvere. Prichádzame do Bielych Karpát, kde by sme radi navštívili Žítkovú neďaleko Starého Hrozenkova, ktorú tvoria viaceré kopaničiarske usadlosti a ktorá je známa aj vďaka žítkovským vedmám. Žítková sa nachádza iba kúsok za slovenskými hranicami, cez ktoré prechádzame za Drietomou pri Trenčíne.

 

Poznáte Haluzickú tiesňavu?

p3170456Medzi zaujímavé miesta, ktoré prekvapia tým, čo ponúkajú, patrí Haluzická tiesňava. Pýtate sa, kde sa nachádza? Nájdete ju neďaleko od Trenčianskych Bohuslavíc pri dedinke Haluzice v regióne stredného Považia. Ak sem zavítate, nájdete tu hneď niekoľko zaujímavostí.  Ale pekne po poriadku.

Bežkovačka na Orave

dsc 0919Orava je regiónom, kde je aj v tomto čase dostatok snehu na bežkovanie. Navyše, začiatkom marca sa tu organizuje bežecký a peší prechod cez horizont Erdútky - čarovným okolím Oravskej Lesnej. Na oficiálnej stránke prechodu avizujú dostatok snehu, hoci boli celý týždeň teploty nad nulou. Je rozhodnuté, ideme si to sem obzrieť...

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo