SK     CZ     EN     DE     HU     PL

V októbri na výslní

FaceBook  Twitter  

zastavyNajostrejšie slnko je vraj v októbri. Astronóm by nám zjednodušene vysvetlil, že počasie býva ešte stále jasné, ale naša najbližšia žiarivá hviezda klesá každým dňom nižšie k horizontu. Vydavateľstvo CBS rozhodne v tieni neostalo. Máme zákulisné informácie od bystrých pamätníkov: bolo o nás vraj počuť viac než o Brigitte Bardot v časoch najväčšej slávy :D  

 

 

 

Najprv sme sa prezentovali článkom v magazíne Friško. Vychádza v trnavskom regióne. Na opačnom konci domoviny sme pokrstili knihu Košice z neba. Potom sme to už odpálili do celého sveta. Maľované mapy zavítali na najväčší knižný veľtrh Európy. V nemeckom Frankfurte naň tohto roku zavítalo 275 tisíc návštevníkov! To je pre porovnanie asi polovica všetkých ľudí, ktorí žijú v Bratislave.  Mali sme tam zaujímavé dopyty. Jedného dňa možno budeme vyrábať napríklad mapy historických území Izraela, veľkého jazera s okolím v Taliansku, nemeckého regiónu, turistických oblastí v Španielsku, či mapu Libanonu.

frisko 01 Kosice krst 03 Frankfurt 01

Doma sme sa blysli reportážou, ktorú o našom šéfovi Milanovi Paprčkovi spracovala Televízia Markíza. Odvysielala sa v relácii Reflex. 

Zúčastnili sme sa aj najväčšieho fotografického podujatia u nás - Foto Slovakia 2017.

Foto slovakia

Zahrali sme sa na filmové hviezdy vo videu o ľuďoch, ktorí pracujú v CBS. Mnohí sme pred kamerou síce priam tŕpli, ale našťastie dostávame pozitívne ohlasy.  Chcete vedieť, prečo tí najlepší z najlepších pracujú práve u nás?

 

Spájame názov vydavateľstva aj s najznámejším Slovákom na modrej planéte. Rozbehli sme spoluprácu s Detskou Tour Petra Sagana!

Logo Detska 2016 new z

Nuž a aby toho nebolo málo, získali sme certifikát o zápise slovenského rekordu v počte vydaných maľovaných máp. Je ich presne 286.

Certifikat CBS sk

Medzitým však samozrejme vydavateľstvo každý deň pracuje na svojich úlohách. V spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici pracujeme na transfere dát máp VKÚ do GIS formátu. Takto budú použiteľné nielen pre tlač, ale aj pre internetové mapy, mobilné aplikácie, či GPS navigácie.

Našu hlavnú náplň - vydávanie, sme obohatili o nové projekty. Vydali sme maľované mapy Pardubicko a Strakonicko, knihy Košice z neba, Bratislava z neba a Prievidza a Bojnice z neba, tiež mapu VKÚ Slovenský raj. Expedovali sme posledné objednávky projektu Aerofoto 2017.

bratislava z neba maketa 580x400px Kosice1

Posledný októbrový deň je Svetovým dňom sporenia. Vďaka ušetreným peniažkom sme sa definitívne rozhodli kúpiť nové lietadlo. Ponad našu krásnu česko-slovenskú krajinu by malo lietať veľa rokov. Už teraz sa tešíme, ako nám bude na oblohe slnko svietiť rovno do očí. 

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo