SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Sme zapísaní v knihe slovenských rekordov!!!

FaceBook  Twitter  

Certifikat CBS FBÁno, je to tu! Sme držiteľom Slovenského rekordu s najviac vydanými maľovanými mapami. Za 14 rokov existencie sme zrealizovali prípravu a vydanie 286 ručne maľovaných máp zo Slovenska. Ďalšie mapy neustále vytvárame.

 

 

 

 

Čo sú ručne maľované mapy a ako vznikajú?

Maľovaná mapa je ručné dielo, do posledného detailu vypracované človekom, nie strojom, alebo programom. Samozrejme, pomáhame si aj modernou technikou, aby naše mapy boli čo najpresnejšie. Ako podklad pre maliara používame programom vytvorený 3D model krajiny. Pri svojej práci ďalej maliar využíva klasickú mapu, ortofotosnímky a tiež letecké pohľady z malej výšky. Každý dom, cestu, potok a každý strom ďalej kus po kuse maľuje aj niekoľko mesiacov, kým mapa nie je hotová. V každej mape nechá maliar doslova kus svojej duše. Originálne dielo je ďalej zoskenované vo vysokom rozlíšení a spracované kartografom a grafikmi do konečnej podoby aj so stovkami nápisov, trás a piktogramov.

Maliar Miroslav Pazdera pri tvorbe mapy Vysoké TatryMiroslav Kapsdorfer orig

Prednosťou maľovaných máp je ľahká orientácia, malebné stvárnenie a široká možnosť využitia. Maľovaná mapa slúži na orientáciu, informácie, aj ako suvenír. Dajú sa v nej zvýrazniť pamiatky, alebo aj komerčné prevádzky. Vďaka jej grafickej pútavosti si ju ľudia radi prezerajú do posledných detailov a porovnávajú jej zobrazenie zo skutočnosťou. Výroba maľovanej mapy je veľmi nákladná záležitosť.

DSC 0199DSC 0208


Okrem vydávania edície máp regiónov a miest vyrábame aj ručne maľované mapy akéhokoľvek územia, podľa konkrétneho zadania klienta. Takto vieme vyrobiť maľovanú mapu lyžiarskeho, alebo rekreačného strediska, intravilánu obce, katastra obce, mikroregiónu, samosprávneho kraja, alebo hoci aj celého štátu.

Náš rekord je zapísaný v Knihe slovenských rekordov! :)

Certifikat CBS sk

Naša česká pobočka drží Český rekord s vydanými 49 ručne maľovanými mapami k 17. máju 2017... viac


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo