SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Maškrtný september

FaceBook  Twitter  

carovne slovensko maketa 580x400px

September je zvláštny mesiac. Počas jeho prvých dní vládne v ľuďoch akýsi tichý smútok za letom. Keď si však zvykneme na chladnejšie počasie a dlhé rukávy, zistíme, že je to perfektný mesiac na štart nových vecí. Stačí sa za nimi len rozbehnúť. 

Rozbehli sme sa veru aj my. A to doslova. Všetko podstatné v tomto mesiaci sa u nás začalo na banskobystrickom maratóne. Opäť sme sa stali hlavným partnerom destského Minimaratónu a podporili sme aj dospelácky Marathon. Kúsok z nášho kumštu sme ukázali športujúcej i pozerajúcej sa verejnosti priamo na vlastné oči. Exibičný prelet ponad námestie letadlom, z ktorého sme zhodili tombolové lístky. Vyžrebovaný víťaz hlavnej ceny sa tešil z vyhliadkového letu od CBS.

Celý mesiac sme vo  firme "strihali meter". Deň po dni sme sa pomaly približovali k dlho očakávanej štvrtej septembrovej sobote. Bol to termín slávnostného krstu našej vydavateľskej maškrty - knihy Čarovné Slovensko. Ukázalo sa, že ak sa na niečo veľmi tešíte a pripravujete, realita bude úplne iná. Knihu so súborom najkrajších fotografií našej krajiny od zanietených slovenských fotografov sme pôvodne chceli uviesť do života na majestátnej Kráľovej holi. Pre silný vietor so snežením a dažďom napokon z tejto plánovanej túry nebolo nič. Krstili sme tak pod strechou. Áno, pod strechou, ale akou! V čarovnom prostredí najväčšieho múzea zvoncov a spiežovcov na svete u pána Mikuláša Gigaca v Šumiaci. Napriek zmene plánov to bola veľmi milá akcia, o čom sa presvedčili poslucháči Rádia Regina z rozhlasovej reportáže.

krst

 
O našej spoločnosti bolo počuť aj vo FUN Radiu a mali sme príspevky aj na množstve internetových portáloch. Značný záujem vyvolal náš prvý mapomat z Vysokých Tatier. Je to vlastne automat, v ktorom si kúpite mapy. Takéto užitočné čudo na Slovensku ešte nikto nikdy nevidel.

mapomat01

 


 

Potykali sme si aj s Báječnou ženou. V našej spoločnosti ich síce pracuje poriadny kopec, ale teraz máme na mysli ženský časopis. Vyšli v ňom dva rôzne články s témou lietanie na dvojstranách.

bajecna zena

V sídle vydavateľstva v Kynceľovej sme naplánovali prístavbu pre novú tlačiareň a rekonštrukciu grafického štúdia. Všetko by to malo byť hotové do zimy.

Putovná výstava Slovensko z neba je v Liptovskom Mikuláši v RGB Liptov, kde si návštevníci môžu pozrieť 20 fotografií z existujúcich kníh.

RGB

Do kníhkupectiev sa dostala naša nová kniha Poprad z neba. Vyexpedovali sme aj knihu Prievidza z neba, maľovanú mapu Okolí Prahy, mapu VKÚ Slovenský raj, či takmer posledné letecké fotografie pre obce a školy. Tu kvôli zdržiavaniu s odtajňovaním fotografií meškáme a tak sme každému zákazníkovi pribalili darček.

Mesiac nám začal behom. Koniec bol však pri sladkostiach :) Mapami a knihami sme totiž podporili doslova sladkú akciu Malachovská maškrta 2017.

Našťastie sa nám pri maškrtách nikto neprejedol a jedno je isté. Opäť naplno môžeme rozbehnúť do októbra.

Želám vám krásnu jeseň. 

.be">
.be

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo