SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Slávnostný krst knihy Čarovné Slovensko

FaceBook  Twitter  

Čarovné Slovensko krstNa konci augusta sme vydali prvú knihu z dlho očakávanej edície Čarovné Slovensko s rovnomenným názvom. Prvú septembrovú sobotu ju uvedieme do života slávnostným krstom a to nie hocijakým. Bude spojený s nultým ročníkom výstupu na Kráľovu hoľu, organizovanom vydavateľom legendárnych turistických máp VKÚ Harmanec, s.r.o.

Slávnostný krst sa uskutoční na Kráľovej holi so začiatkom o 13:30 h, kde nám zaspievajú Horehronskí chlopi samozrejme pieseň „Na Kráľovej holi“ v ich nezabudnuteľnom podaní. Výstup na Kráľovu hoľu začíname o 09:00 h. A čím budeme krstiť? Pod Kráľovou hoľou pramenia 4 veľké slovenské rieky – Hron, Čierny Váh, Hornád a Hnilec. Ak sa pýtate, že vodou ktorej rieky, odpoveď je veľmi jednoduchá – krstiť budeme vodou týchto 4 riek!

Ceremoniál krstu ukončíme o 14:00 h a po diskusii sa o 14:30 h poberieme spoločne naspäť do Šumiaca. Cesta späť nám potrvá pohodlné 4 hodiny aj s prestávkou. Pre všetkých zúčastnených sme si pripravili aj malé darčeky, ktoré im odovzdáme pri návrate v Šumiaci.

Čarovné Slovensko krst

Knižka Čarovné Slovensko je vôbec prvou z tejto edície, ktorú budú nasledovať ďalšie, regionálne knihy, ako napríklad Čarovné Tatry, Čarovné Dolné Považie a ďalšie.

Sú to knihy fotografií rôznych slovenských autorov, ktorí do kníh prispeli v duchu hesla „obyčajné veci zachytené neobyčajným spôsobom“. O tom, že je tomu skutočne tak, sa môžete presvedčiť aj sami.

Takže na záver, turistike ZDAR! A knihe Čarovné Slovensko úspešný štart do života!


P.S.: V prípade nepriaznivého počasia budeme krstiť na Amfiteátri v Šumiaci

P.S.1: Sledujte nás na FB!

 

Súvisiace podujatie

VKÚ výstup na Kráľovu hoľu

VKÚ Výstup na Kráľovu hoľu


Mohlo by Vás tiež zaujímať

kniha carovne slovensko 1 2vku mapy turisticke8 Malovane mapy Lupciansky hrad

Knihy

Turistické mapy VKÚ

Maľované mapy

Letecké fotografie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo