SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Asistentka do voza aj do koča :)

FaceBook  Twitter  

4965657af186b9092c7a96976ffe881c MKeď sa povie "asistentka", určite si mnohí predstavia vyštafírovanú slečnu s dlhými pazúrikmi, čo sa pekne usmieva a vie urobiť kávu. No o skutočnej pravde, že to nie je len funkcia na vizitke, ale samotné poslanie, vás presvedčí tento článok. Unikátnym príkladom všeumenia asistentiek je naša Lucka.

Ing. Lucia Mihálová je rodená Bystričanka, zo Sásovej. Vyštudovala leteckú dopravu v Žiline, i keď na túto školu išla len z trucu, aby nahnevala rodinu a celý okolitý svet. A podarilo sa, no napokon sa ukázalo, že to nebol až tak zlý nápad, aj keď naša Lucka pri zápise do prvého ročníka ani poriadne netušila, čo je to lietadlo.

V spoločnosti CBS pracuje už vyše dvoch rokov. Táto možnosť ju zaujala, pretože naša firma vlastní a aktívne využíva lietadlo. Vraj je to síce len malé Vivatino, ale je to lietadlo. Lucka to nemala vôbec ľahké, čakali ju 3 výberové kolá, počas ktorých prešla osobnými stretnutiami, testami a domácimi úlohami. Nakoniec z 260 kandidátov dostala šancu práve ona. Pýtali sme sa jej, prečo tu pracuje: "No lebo lietadlo" - prvé slová, čo opustili jej ústa. Lucka však s lietadlom vôbec nepracuje, vlastne ho ani nevidí, i keď má od svojho šéfa odloženú poukážku na výhliadkový let. Proste cíti jeho existenciu vo firme a to ju priťahuje, cíti jeho moc. Ale dodala ešte, že je tu priestor na osobný rast a šialený šéf so zmyslom pre humor :)

ja kópia

Zaujímalo nás, čo je vlastne úlohou Lucky vo firme: "píp..., píp..., byrokracia!!!" Ale inak je asistentkou riaditeľa, zodpovedná za letecké práce a všetky nevyriešiteľné úlohy.

Lucka je veľmi skromná povaha. Podľa jej slov, jej výnimočnosť spočíva už len v tom, že je. Dodala, že ju ešte dopĺňajú občasné mikrovýpadky mozgovej funkcie a tiež prudké návaly nevyčerpateľnej energie. Miluje lezenie po skalách, to je jej top hobby. Dopĺňa to bicykel a letectvo (opäť pomyselná magická sila lietadla). Okrem týchto hobby Lucka obľubuje aj rúbanie dreva a v zime odhadzovanie snehu veľkou lopatou (dve lopaty dostala aj ako vianočný darček).

Lucka má naozaj fajn kamošov z letectva. Raz, len preto, že mala zlú náladu, ju v sandálkach vyhodili z lietadla, vraj, aby sa prevetrala. Pochopiteľne s padákom. A vôbec adrenalínové vyžitie je jej po vôli, ako aj extrémne kolotoče, čo potvrdzuje aj jej bohatá skúsenosť z Talianskej Mirabilandie.

20140613 201341

Ako každá správna žena, bojí sa hmyzu. Kvôli pavúkovi je schopná odísť z práce. Ucholak ju dokonca rozplače.

Lucka má veľmi rada pivo. No ešte rašej má sladké, dokonca až tak, že ju treba kontrolovať. Jej priateľ to s ňou má údajne celkom ťažké :)

Lucka bola zarytá feministka. Dokonca si sama prenajala rodinný dom v Žiline, no stretnutie s mŕtvym potkanom ju prebudilo a uvedomila si, že muža potrebuje. Teraz sa už teší krásnemu dvojročnému vzťahu s Miňom, alias kocúrikom. Sama sa diví, ako to s ňou mohol doteraz vydržať.

20160830 114247

Lucka sníva o tom, že bude bývať v drevenici na kraji hory, s dreveným plotom. A v nej dve deti, aj s manželom a na dvore pes. Najradšej by žila v dobe bez počítačov - evidentne je výkonnejšia ako ten, ktorý má v práci. Jedinú vec, ktorú by vo svojom živote menila, by bolo stretnutie so súčasným priateľom Miňom, ktorého by chcela stretnúť skôr. To by ale muselo prísť skôr aj to stretnutie s mŕtvym potkanom, ktorý ju primel k rozumu :)

Najväčší Luckin úspech je to, že sa jej podarilo naozaj vyštudovať letectvo. V tomto odbore sa ozaj našla. Je tak nadšená letectvom, že je ako jediná žena v Európe certifikovná hasička lietadiel.

20160831 130955

"Neznášam vajcia, lebo nie som sliepka."

 

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo