SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Prečo sú mapy VKÚ najvyhľadávanejšie

FaceBook  Twitter  

logo vku web 600x700px

 

Turistické mapy VKÚ patria už dlhodobo k najvyhľadávanejším a najobľúbenejším na našom trhu. V krátkom článku vám prezradíme, prečo ich turisti s takou obľubou používajú a nedajú na ne dopustiť.

Mapy pod touto značkou už pozná azda každý turista, zahraničný i domáci, ktorý mal možnosť spoznávať krásy Slovenska. Za ich skutočne dlhodobú existenciu na trhu sa stali doslova legendou. Vynikajú veľmi dobrou čitateľnosťou, dostatkom informácií a vysokou presnosťou. Niet divu, keď čerpali z vojenských podkladov.

Turistické mapy VKÚ prešli viacerými aktualizáciami, v roku 2017 aj miernym redizajnom obálky. Všetky funkčné časti mapy zostávajú však zachované, alebo aktualizované. Najčerstvejšia aktualizovaná turistická mapa sa dostane na trh v máji 2017 - Malá Fatra.

Všetky aktuálne dostupné mapy si môžete zakúpiť aj v našom e-shope.

Veľký podiel na presných a aktuálnych informáciách v týchto mapách má aj Klub slovenských turistov (KST), s ktorým VKÚ spolupracuje ako jediný vydavateľ máp na Slovensku. Táto spolupráca je dlhodobá, KST je v úlohe garanta aktuálnych informácií. Dodávajú pre VKÚ mapy aktuálne informácie všetkých trás a aj jednotlivých časov k nim. Dokonca pôsobia ako kontrolný prvok pri výstupnej kontrole pred tlačou mapy.

kst logo 

 

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV – garant turistického značenia na Slovensku

Prvý turistický chodník na území dnešnej Slovenskej republiky bol vyznačený už v roku 1874. Turistický spolok odvtedy viackrát zmenil meno a organizačnú štruktúru, no kontinuálne zostáva verný pôvodnému poslaniu a hodnotám. V súčasnosti je pokračovateľom tradície budovania a údržby turistických chodníkov a podpory vydávania turistických máp  sekcia značenia Klubu slovenských turistov. Priebeh turistických značených trás zakreslených v mapách VKÚ aktualizovali kvalifikovaní značkári KST z príslušného regiónu. Činnosť dobrovoľných značkárov KST, pracujúcich v teréne podľa štátnej normy STN 018025, umožňuje podpora Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a postupne rastúci záujem obcí, miest a samosprávnych krajov spoločne zlepšovať podmienky pre turistiku.

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo