SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Súťaž „Detská mapa sveta 2017“ pozná svojich víťazov

FaceBook  Twitter  

GgU logo  V rámci medzinárodnej súťaže „Barbara Petchenik Children´s World Map Competition 2017“, organizovanej Medzinárodnou kartografickou asociáciou (ICA), usporiadala Kartografická spoločnosť SR v spolupráci s  Geografickým ústavom SAV celoslovenské kolo umelecko-kartografickej súťaže pod názvom „Detská mapa sveta 2017“.

Jej cieľom je podporiť deti a mládež v kreatívnom zobrazovaní sveta, zlepšiť ich kartografické vnímanie a prehĺbiť ich záujem o životné prostredie. Do súťaže sa zapojilo 97 detí prevažne zo základných umeleckých škôl. Vyhodnotenie súťažných prác sa uskutočnilo 6. apríla 2017 v knižnici Geografického ústavu SAV, členmi hodnotiacej komisie.

IMG 6415 1

Do medzinárodného kola súťaže „Barbara Petchenik Children´s World Map Competition 2017“, organizovanej Medzinárodnou kartografickou asociáciou (ICA), postupujú práce Sone Čandíkovej, Gabriely Polackej, Petra Mikušiaka, Simony Samašovej, Ľubice Belákovej a Dávida Lučivjanského. Medzinárodné kolo sa uskutoční počas 28. medzinárodnej kartografickej konferencie ICA v dňoch 2. – 8. júla 2017 v Washingtone, USA.

Veľmi nás teší, že o tvorbu máp a zobrazovanie sveta je záujem už u tých najmenších. Napovedá nám to, že naše remeslo má stále význam a budúcnosť. Aj to je dôvodom, prečo sme sa rozhodli súťaž v rámci Slovenska podporiť. Výhercov a ocenené práce sme obdarovali vecnými cenami, ktoré im usporiadatelia odovzdajú spolu s diplomami.

diplom

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo