SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Správy z Novohradu: Veľká noc na Fiľakovskom hrade

FaceBook  Twitter  

filakovo 01Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakovo organizuje na Veľkonočný pondelok už po 12-ty krát Palócku Veľkú noc. Novohradčania sa opäť zídu na Fiľakovskom hrade, na festivale, ktorý približuje ľudovú kultúru a tradície Maďarov žijúcich na Slovensku. Veľakrát sme lietali ponad Novohrad a fotili ho z vtáčej perspektívy. Pozývame Vás touto cestou na slávnotný krst knihy NOVOHRAD Z NEBA. Máte sa na čo tešiť!

 

 

Viete kto sú Palóci? Z etnogagrafického hľadiska je to regionálna skupina maďarského obyvateľstva žijúcich na Slovensku v južnom Novohrade, Honte a Gemeri. Fiľakovský hrad sa na Veľkonočný pondelok pondelok bude niesť v znamení tradičnej palóckej kultúry. Prenesieme sa do minulosti a tradičné zvyky nám predstavia folklórne súbory a skupiny slovenských Maďarov, ale aj rôzne tvorivé dielne a súťaže. Budete si môcť vyskúšať zdobenie kraslíc, výrobu zo šúpolia, výrobu ľudových nástrojov. Na remeselnom jarmoku ochutnáte špeciality tradičnej palóckej kuchyne. Program bude bohatý.

 Pozývame Vás na slávnostný krst knihy NOVOHRAD Z NEBA, ktorý sa uskutoční v rámci podujatia XII. Palócka Veľká noc na Fiľakovskom hrade vo Fiľakove 17.4.2017 o 14.35 hod.

 Autormi knihy sú Milan Paprčka, Simona Nádašiová, Adriana Drugová a Richard Šlacký, ktorým vďačíme sa toto krásne dielo, ktoré prináša ucelený obraz o Novohrade z netradičného pohľadu. Na uvítanie knihy do života sme si pozvali primátora mesta Fiľakovo, pána Mgr. Attilu Agócsa, PhD, ktorý sa stane krstným otcom tejto jedinečnej knihy leteckých fotogarfií. Príjmite pozvanie na Veľkonočný pondelok a objavte s nami malebný Novohrad. 

 Knihu NOVOHRAD Z NEBA si prelistujte TU.

novohrad baner na web 450x450 1

Leteli ste už ponad novozrekonštruovaný Haličský zámok, Šomošku, Ružinú, Lúčenec či hrad Divín?  Teraz máte jedinečnú príležitosť letieť ponad Novohrad z pohodlia domova.

Knihu NOVOHRAD Z NEBA si prelistujte a objednajte na našom E-SHOPE.

PROGRAM PODUJATIA:

plakat sk kicsi

Zastavte sa v stánku CBS. Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo