SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Najúspešnejší rok

FaceBook  Twitter  

graffAž nám bolo ľúto, že skončil. Rok 2016. Načo hľadať nekonečné slová hodnotenia, keď sa to všetko dá povedať úplne jednoducho: najúspešnejší rok v histórii našej firmy po všetkých smeroch.

 

 

 

 

Bez zveličovania; stali sme sa súčasťou legendy. Podarila sa nám totiž fúzia s kartografickou časťou podniku VKÚ Harmanec. Áno, sme majiteľmi slávnej značky VKÚ. Takmer 70 rokov histórie najcennejších mapových dát na Slovensku. Vytvorili sme spoločnosť VKÚ Harmanec, s.r.o., ktorá sa zaoberá aktualizáciou a vydávaním týchto unikátnych máp. Postupne vydáme mapy oblastí z celého územia Slovenska.

buzola

To všetko sa podarilo stabilnému slovensko - českému tímu. Jeho zdravé jadro tvorí "stará dobrá partia". Dohromady 40 ľudí. K nim v priebehu roka pribudli ďalšie nové posily. Na konci roka nás už bolo takmer 70 a stále rastieme! Zväčšujeme sa však aj v sídle našej spoločnosti. Rozšírili sme sa o ďalší dom v Kynceľovej pri Banskej Bystrici. Do krajších a väčších priestorov sme sa presťahovali aj v Zlíne.

dsc 0369

Na oboch stranách rieky Moravy sme vytlačili 108.000 kusov kníh. Územie od Tatier k Dunaju cez odbočky k Zemlínu i na Záhorie priam zaplavilo 17 titulov s našimi leteckými zábermi. K tomu treba pripočítať 60.000 kusov vytlačených máp, vyše 120 vyrobených fotomáp a 413 obecných fotogalérií.

Na Slovensku sme podpísali objednávky v hodnote o 80% viac než sa podarilo podpísať v roku 2015. V Česku sme získali objednávky v hodnote o cca. 20% vyššej ako rok predtým.

Hrubý obrat sa dostal na historickú úroveň 1.700.000 eur. Zaujímavým postrehom je fakt, že evidujeme nízky stav pohľadávok po splatnosti. Vysvetľujeme si to veru aj tak, že za naše knihy a mapy zákazníci radi platia :-)

Ľudí v našej firme počas roka školíme. Oveľa väčší dôraz sme začali klásť na etiku a vystupovanie zamestnancov. Pre niektorých to znamenalo ukončenie spolupráce. Celkový dojem u zákazníkov sa ale zlepšil. To je základ pre korektné fungovanie solídnej spoločnosti. Vytvorili sme tím šikovných koordinátorov. Klientom poskytujú skvelý servis počas celého niekoľkomesačného procesu vydávania knihy alebo mapy.

Bežní ľudia sa s nami stretli po celom Slovensku. Vo veľkých obchodných centrách sme spravili 28 výstav s tematikou Aerofoto. Návštevníkov, ktorí videli svoj región z neba na veľkoformátových fotografiách počítame na desaťtisíce. Každá naša vydaná kniha mala krásny krst - 11x sme knihu uvádzali do života a vždy za účasti stovák, až tisícok ľudí.

Zúčastnili sme sa významných veľtrhov cestovného ruchu napríklad ITF Slovakiatour Bratislava, Holiday World Praha, Regiontour Brno. Naše aktivity zaujímali aj médiá; 7x sme objavili na televíznych obrazovkách a 8x v tlačených médiách.

Všetky naše knihy a mapy sme začali tlačiť na papier s certifikátom FSC. Prispievame tak k šetrnému lesnému hospodárstvu a kvalitnejšiemu životnému prostrediu. Stali sme sa členmi Medzinárodného klubu SR, Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a oblastných organizácií cestovného ruchu po celej krajine.

Podporili sme rôzne aktivity, najmä na podporu detských činností. Stali sme sa sponzorom detského maratónu v Banskej Bystrici. Finančne sme podporili aj unikátny projekt Seberevolta, od českého rapera Marcusa Revoltu, ktorý vytváraním verejných cvičísk a atraktívnym tréningom ukazuje mladým, ako byť cool aj bez drôg a alkoholu. Koncom roka sme sa dohodli na sponzorovaní detského lyžiarskeho oddielu Mladosť v Banskej Bystrici. 

V českom mestečku Slatiňany pri Chrudimy sme iniciovali unikátnu akciu. Náš maliar Miro Kapsdorfer naučil deti z miestnej Základnej umeleckej školy maľovať mapu a potom si boli deti schopné mapu svojho mesta nakresliť úplne sami. Mapu im v tomto roku aj vytlačíme a chystáme sa takto kreatívne prispieť aj iným školám.

graf2016 2 final nove logo cbs 1Rok 2016 bol pre našu spoločnosť výnimočný. Priam prelomový. Veci sú však nastavené výborne. Nasledujúci rok 2017 by teda mal byť ešte o kúsok lepší. Bol by v tom čert, však sedmička je šťastné číslo. 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo