SK     CZ     EN     DE     HU     PL

(Staro)nové výhľady na Krížnej

FaceBook  Twitter  
crnrorvmrofznfavppitsq.1280 nov mapy na kr nej vo ve kej fatrePoznáte to... Vyšliapete skoro ráno na niekoľko hodinovú túru. Dostanete sa na vrchol vytúženého kopca. Unavení, ale spokojní obdivujete výhľady na všetky svetové strany. A teraz ruku na srdce. Naozaj dokážete pomenovať všetky kopce i kopčeky, ktoré sa pred vami ukázali ako na dlani? 
 
 
 
 
 
Krížna patrí medzi symboly Veľkej Fatry. Osamelý impozantný vrch, ktorý vidieť už zdiaľky. Rovnako tak z Krížnej sa núka úchvatný 360 stupňový panoramatický výhľad. Veľká Fatra, Chočské vrchy, Vysoké i Nízke Tatry, Slovenské Rudohorie, Poľana, Zvolenská kotlina, Vtáčnik, Kremnické vrchy. To sú desiatky vrcholov, ktoré teraz spozná každý. 
V závere roka 2016 totiž pribudlo na samotnom vrchole Krížnej šesť  maľovaných máp s panoramatickými pohľadmi a pomenovaním okolitých vrchov. Jedna navyše pribudla aj v hoteli na Kráľovej studni. 
 
svt3i0y3roil2tbjoxzi6a.1280 nov mapy na kr nej vo ve kej fatre
 
Mapy si vyslúžia pozornosť každého turistu. My okrem toho upriamujeme pozornosť aj na priam hrdinský počin ľudí, ktorí ich osadili. Na konci decembra vo vysokohorských podmienkach na vrchole veľkofatranského hrebeňa totiž vládli priam kruté mrazivé podmienky. Odhodlaných chlapov s náradím však neodradila ani treskúca zima s teplotami -20 °C !
 
pbtmns 2qlxs3kenv tpea.1280 nov mapy na kr nej vo ve kej fatre
 
Mapy v náročnom teréne by mali prežiť veľa. Ide totiž o kombináciu laminátu a plechu. Ak sa nápad s panoramatickými mapami stretne s pozitívnymi reakciami, určite budú po Krížnej pokračovať aj ostatné vrchy. Vydavateľstvo CBS sa pričinilo už o nejeden takýto projekt. Panoramatické mapy rastú po celom Slovensku a Českej republike.
  
yjihcejdrxuovfcffsqs w.1280 nov mapy na kr nej vo ve kej fatre

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo