SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Zelené knihy ako úcta k životnému prostrediu

FaceBook  Twitter  

fsc 1Viete prečo je dobré kupovať výrobky s označením FSC? Čo logo FSC znamená? To, že je naša Zem v ekologickej kríze, nemusíme nikomu vysvetľovať. Životné prostredie našej planéty nám nie je ľahostajné, a preto aj naše knihy tlačíme na certifikovanom papieri. Zelenou knihou podporujeme lesy, ktoré sú našim domovom. 

 

 

 

Lesy patria k najviac ohrozeným ekosystémom našej planéty. Najzávažnejším problémom je nelegálna ťažba a nesprávne lesné hospodárenie, ktoré vedie k úbytku všetkých lesov. Každoročne nám pred očami miznú hektáre lesov a s nimi aj tisíce druhov rastlín a živočíchov. Na Slovensku to nie je inak. Umelé vysádzanie lesných monokultúr nestačí na záchranu našich lesov. FSC poskytuje riešenie ako ochrániť základné funkcie lesa.

Logo FSC (Forest Stewardship Council) je medzinárodne uznávaný systém certifikácie, ktorý rieši problémy lesného hospodárstva vo svete. Táto značka je zárukou, že papier, ktorý bol na knihu použitý, pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov, neprispieva k devastácii lesov a pralesov a nepodporuje nelegálnu ťažbu dreva. Zaručuje, že drevo použité na výrobu produktov pochádza z lesov, ktoré sú dobre a zodpovedne obhospodaruje podľa prísnych eviromentálnych, sociálnych a ekonomických štandardov. Certifikačný systém FSC vznikol v roku 1993 v Mexiku z iniciatívy zástupcov medinárodných ekologickýh organizácií z celého sveta, obchodníkov s drevom, lesníkov, drevospracujúceho priemyslu a združenia domorodých obyvateľov. FSC má podporu u najväčších enviromentálnych organizácií ako WWF (Svetový fond na ochranu prírody), Friends of the Earth alebo Greenpeace rovnako ako u veľkýchobchodných reťazcov. Výmera lesov certifikovaných podľa sytému FSC rapídne rastie, pričom približne polovica z nich je v Európe.

2011 07 08 fsc full

Papier s certifikátom FSC® je prejavom našej starostlivosti o živoné prostredie a naše lesy.

20161024 144139

istocktreehuggerheart

Vydavateľstvo CBS vydáva všetky svoje knihy so značkou FSC. Snažíme sa zodpovedne pristupovať k životnému prostrediu aj v rámci našej práce. Preto tlačíme naše knihy s certifikáciou FSC v tlačiarni Nikara v Krupine. Nie je nám ľahostajný nekontroľovateľný nárast ťažby dreva vo svete, ktorý vedie k odlesňovaniu obrovských území. Podporou tlače na papieri FSC pomáhame chrániť svetové lesy.

Kúpou našej knihy vyjadrujete vzťah a podporu k ekologickému prístupu k našej krajine, k našej planéte. Výrobky označené certifikátom FSC prispievajú k ochrane životného prostredia. Buďme ohľaduplný k prírode, kým sa to ešte dá. Čoraz viac ľudí si uvedomuje závažnosť tejto situácie. Nemáme v moci zachrániť svet, no zachrániť náš prístup a našu morálku môžeme vždy. Zmenu začneme od seba, budeme inšpirovať ostatných a nakoniec sa nám podarí aspoň z časti vrátiť tejto planéte to, čo si od nej berieme. Prispievajme preto každým dňom, malými krokmi k zlepšeniu tejto situácie.

 

Prelistujte si knihy leteckých fotografií, ktoré sú tlačené na papieri FSC v našom E-SHOPE.

knihy rgb 1

 

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo