SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Tekov z neba - írečitý čilejkársky región

FaceBook  Twitter  

tesrske mlyany  katie img 3309Aké zaujímavosti poznáte v okolí Levíc? Navštívili ste už Levický hrad, Tesárske Mlyňany, či skalné obydlia? Obdobie zberu hrozna je v plnom prúde. Stačí zájsť do tekovských hajlokov a ochutnať dary prírody, ktoré nám úrodný Tekov ponúka.  Ak žijete v tomto jedinečnom regióne, máme pre Vás ponuku, ktorá sa neodmieta. Vychutnajte si pohľad na jeho krásy z výšky a zapojte sa do novej knihy o Tekove.

 

 

Oblasť regiónu Tekov tvorí územie bývalej Tekovskej župy. Tiahne sa od juhu západného Slovenska úrodnými nížinami a na severne končí svahmi Pohronského Inovca, Vtáčnika, Štiavnickými a Kremnickými vrchmi.  Tieto horské oblasti boli v minulosti bohaté na kovy a rozvinulo sa tu baníctvo. V Kremnici bola najvýznamnejšia uhorská mincovňa, ktorá produkovala uhorské dukáty, denáre, toliare, groše, československé a slovenské koruny a haliere  a v súčasnosti euro mince. Najvýznamnejším a najväčším mestom sú Levice, s bohatou históriou a gotickým hradom z 13. storočia. Za návštevu stoja tiež mestá Zlaté Moravce, Nová Baňa, Žarnovica a Žiar nad Hronom, či romantický zámok v Topoľčiankach. Regiónom sa vlní rieka Hron, po brehoch ktorého sa zrodil tento jedinčný región.  

Tekovský región je nazývaný aj ako „čilejkársky“. Ľudia v určitej oblasti Tekova so špecifickým nárečím často používajú namiesto slova teraz - čil, čilej, čileky. Tekov je známy aj svojimi početnými vinicami a typickými vinárskymi pivničkami - hajlokmi.  Nejeden turista zablúdi v romantických chalúpkach pri ochutnávke dobrého vínka. Tekov je špeciálny aj svojou jedinečnou kultúrou a vznešenými tekovskými krojmi. Tradície tu majú stále svoje miesto.

Ale Vy, obyvatelia tekovského regiónu o tom viete viac. Poznáte svoj kraj, ako nikto iný. Poznáte miesta, o ktorých sa veľa nepíše, návštevníci o nich nevedia. Máte tip na miesta, ktoré by si zaslúžili väčšiu pozornosť?

Chceme ukázať svetu krásy Vášho regiónu a prilákať k Vám nejedného zvedavého turistu. Určite aj pre Vás bude táto kniha zaujímavá, lebo vidieť krajinu z pohľadu vtáčej perspektívy je netradičný zážitok. Vydavateľstvo CBS má v svojej dielni pripravených stovky leteckých fotografií a je odhodlané vydať knihu, do ktorej sa môžete zapojiť aj Vy. Pozrite si malú ochutnávku fotografií, ktoré budú súčasťou knihy Tekov z  neba.

Dolný Oháj

doln ohaj img 3279 orezat horny okraj

V knihe uvidíte vyše sto fotografií, ktoré Vám poodhalia aj nepoznané zákutia Vášho kraja. Najlepšie poznajú región tí, ktorí v ňom žijú. Preto hľádáme Vás starostov obcí, samospráv, riaditeľov škôl, majiteľov firiem, výrobcov či kultúrne organizácie. Vy, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Tekove, staráte sa o jeho dobré meno, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a Vašu prácu.

Dávame Vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa predáva cez Ikar a v mnohých slovenských kníhkupectvách. Pomôžte odprezentovať región Tekov v tom najlepšom svetle. Pokiaľ Vám táto myšlienka môže zabezpečiť rast cestovného ruchu a záujem o Vaše služby, poďte do toho! 

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľtva Adrianku Drugovú na tel.číslo 0915 435 966 alebo napíšte e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu. Pridajte sa k nám!

Hrad Hrušov

hrad hruov img 4796

Starý Hrádok

star hrdok img 3096

Levický hrad

levicky hrad img 1853 upr

Čata

100 ata img 9991

Sikenica

100 sikenica

Tesárske Mlyňany

tesrske mlyany  katie img 3307

Žarnovica

arnovica img 4456 retus tak aby ostala cela cestaa

Topolčianksy zámok

400 topoianky  zmok img 4368

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo