SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Dolná Nitra - kraj úrodej pôdy a vínnych pivníc

FaceBook  Twitter  

nitra   draovce  kostol sv. michala img 5201Pánom Dolnej Nitry je bezpochybne vrch Zobor, ktorý je najjužnejším vrchom Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie. Mierne zvlnené úrodné polia, miestne vinice a historické pamiatky regiónu tvoria jedinečnú atmosféru. Výhodná poloha v blízkosti krajského mesta Nitra ponúka ľuďom veľa aktivít a pracovných príležitostí. Pomáhate rásť svojmu regiónu? Stanete sa súčasťou mozaiky regiónu Dolná Nitra. Ako na to?

 

 

 

Leteli ste už niekedy ponad Dražovský kostolík alebo hrad Gýmeš? Žijete na Dolnej Nitre, a aj tak nepoznáte všetky jej zákutia? Pripravujeme ďalšiu z rady regionálnych kníh Dolná Nitra z neba, ktorá Vám poodhalí aj tie miesta, ktoré majú možnosť vidieť len slobodní vtáci a letci. Oni sa pozerajú na krajinu zhora, vidia všetky historické objekty a prírodné skvosty krajiny. Teraz budete mať tú možnosť aj Vy. Preletíte ponad Oponický hrad, hrad Hrušov či starobylý kostol v Kostoľanoch pod Tríbečom. Ohúria Vás očarujúce stráne Považského, Pohronského Inovca a pohoria Tríbeč. Spomeniete si na romantický zámok v Topolčiankach a voňavé chodníčky Arboréta v Mlyňanoch. Milovníkom koní sa rozbúši srdce pri pohľade na Národný žrebčín v Topolčiankach a po lietaní si budú musieť zajazdiť. Nielen historicko-kultúrne pamiatky, ale aj prírodné úkazy dolnej Nitry ju robia atraktívnou. Vedeli ste, že je tu jediná zubria obora na Slovensku a čo znamená hajloch?

Hľadáme cestu, ktorou chceme inšpirovať ľudí k spoznávaniu svojich regiónov a celého Slovenska. Každý región má čo ponúknuť a Dolná Nitra nie je výnimkou. Nájdeme tu pokoj v starobylých pamiatkach, na vínnych cestách a malebných dedinkách, na druhej strane život v okolí Nitry a Vrábľoch je čulý a ponúka kultúrne a športové vyžitie do sýtosti.

Územie Dolnej Nitry je charakteristické úrodnými poliami a a výbornými podmienkami pre pestovanie vínnej révy. Vinára má v rodine hádam každý, kto sa tu narodil. Tradičné vínne domčeky - hajlochy, sú dôkazom dlhej tradície vinárstva. Známe Výstavisko Agrokomlex v Nitre sa stalo centrom propagácie rezortu poľnohospodárstva na Slovensku, čím spája poľnohospodárov z celého Slovenska, aj zahraničia.

Hrad Gýmeš

hrad gme img 0953

Kniha Dolná Nitra z neba bude prierezom všetkých jej krás. Pohľadom z výšky sa presvedčíte o jej rozmanitosti a rázovitosti. Letecké fotografie zbierame niekoľko sezón, aby sme zachytili tie najlepšie pohľady, aké nám tento kraj ponúka.

Región Dolná Nitra sa stále rozvíja, zveľaduje, rastie pod Vašimi rukami. Hľadáme Vás, ktorí tu žijú, pracujú, podnikajú, vytvárajú hodnoty pre svoj región. Dobrá práca nestačí, treba ju aj zviditeľniť. Tak ako my zviditeľnujeme krásy Dolnej Nitry, môžete aj Vy zviditeľniť seba a stať sa účasťou pripravovanej publikácie. Kniha bude obsahovať vyše 100 leteckých fotografií z rôznych ročných období aj s prekladom do angličtiny. Dozvedia sa o Vás nielen domáci, ale aj zahraničný návštevníci. Ukážte svetu, čo robíte v Dolnej Nitre, akej práci, či koníčku s venujete. My Vám pomôže s prezentáciou a navyše spoločne pomôžeme slovenskému cestovnému ruchu rásť, vylepšovať informácie a dobré meno o Slovensku.

Kontaktujte ešte dnes nášho regionálneho projektového manažéra, ktorý Vám zodpovie všetky otázky. Predstaví Vám aj ostatné regionálne knihy, ktoré sme už vydali, aby ste na vlastné oči videli, ako bude vyzerať Vaša reklama v knihe. Kontaktujte Vladimíra Híreša na mobil: 0948 707 585, 0905 407 585 alebo píšte emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite si stretnutie. Tešíme sa na Vás a na Váš príbeh.

Kuzmice-Vítkovce

kuzmice vtkovce  romansky kostol a katie   dsc 8593

Ludanice - evanielický kostol

ludanice  evanjelick kostol  dsc 1873 upr kopie

Ludanice - Nitrianska Niva a Tríbeč

ludanice  nitrianska niva a tribe dsc 1828 upr kopie

Oponice - kaštieľ

oponice  katie  img 6404

Oponický hrad

oponick hrad img 6368

Palárikovo-katieľ

palrikovo  katie img 5753

Topolčany

topoany img 1149

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo