SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Záhorie - krajina piesku a mokradí

FaceBook  Twitter  

mLet ponad Malé Karpaty, Biele Karpaty a Myjavskú pahorkatinu je ohromujúci zážitok. Obklopujú Záhorskú nížinu, ktorá je plná kontrastov. Pravidelne zaplavovaná rieka Morava, lužné lesy a mnoho mokradí z jednej strany, zo strany druhej suché piesočnaté pôdy. Svojrázny charakter tohto kraja dopĺňa vinohradnícka tradícia, neopakovateľné záhoráčtina a mnoho historických pamiatok. Fotografie Záhoria z pohľadu z výšky Vám prinášame v knihe Záhorie z neba. Staňte sa aj Vy súčasťou jedinečnej publikácie o Záhorí. 

 

 

Najstaršie dôkazy o civilizácii na Záhorí sú z jaskyne Deravá skala pri Plaveckom Mikuláši. Neskôr sa rôzne kultúry a národy usadzovali najmä pozdĺž rieky Moravy a na piesočných dunách Borskej nížiny. Na území Záhoria žili taktiež Germáni a Kelti, ktorí razili mince – biateky, nájdené v Malackách a v Gajaroch. Po vzniku Uhorského kráľovstva sa stalo Záhorie súčasťou pohraničného pásma, ktorým viedla Česká cesta spájajúca Uhorsko s Moravou. Preto sa budovali strážne hrady, akými sú hrady Branč alebo Pajštún. Nádherné výhľady si tiež užijete z Plaveckého hradu, či  hradu Korlátko. Na potulkách Záhorím určite neobíďte barokovo-klasicistický Holíčsky zámok, či pútnické miesto Šaštín - Stráže s Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie. Za návštevu stojí takisto Pálfyovský kaštieľ v Malackách, obklopený rozsiahlym parkom, stredoveký Kostol svätej Margity Antiochijskej v Kopčanoch je zas najstarším kostolom na území Slovenska. Kamenný Veterný mlyn v Holíči je jediným zachovalým veterným mlynom na Slovensku. Naozaj bohatý kraj, ktorý je dôkazom, že aj nížinná krajina môže byť príťažlivá a turisticky zaujímavá.

Pokiaľ sa snažíte svoj región neustále zveľaďovať a návštevníkom ukázať všetky krásy a zákutia Vášho kraja, sme tu na to, aby sme Vám pomohli Váš región zviditeľniť. Snažíme sa zvečniť slovenské regióny fotografiami krajiny z odlišného pohľadu, ako sme zvyknutí. Zapamätáte si krajinu inak. Knihou chceme tiež inšpirovať k navšteve miest, ktoré nie sú až také známe.

Holíčsky zámok

hol  dsc 6111 upr kopie

Kto pečie pravý skalický trdelník, pracuje v Smrdákoch s liečivou vodou a stará sa o kúpeľných hostí a kto pestuje vinič a a vyrába záhorácke víno, či pravú záhorácku slivovicu? Kto zachováva záhorácky folklór a paličkuje typickú záhorácku čipku? Ste starosta, majiteľ firmy, alebo remeselník? Ste to Vy, ktorí sa staráte o Váš región, kultivujete jeho pamiatky, vytvárate hodnoty, ktoré pretrvajú. Takisto my sa snažíme zvečniť krásy našich regiónov. Povedzte nám o Vás, o tom čomu sa venuje vo Vašom regióne. Veď kto iný ako domáci obyvatelia poznajú lepšie svoj kraj? Obsahom knihy budú nádherné fotografie z lietadla a Vaša prezentácia. Nepremárnite túto jedinečnú príležitosť zvečniť seba, Vašu firmu, školu, či obec v originánej publikácii o Záhorí. Každý dostane možnosť a je len na Vás, ako s ňou naložíte. Vaša prezentácie v knihe bude dvojjazyčná a Vy, sa ani neviete ako, môžete ocitnúť za hranicami Slovenska. Kniha je večný darček a návštevníka alebo turistu obohatí nie len o estetický zážitok a vedomosť o regióne, ale aj informáciu, kto robí tento kraj výnimočným.

Chcete byť súčasťou knihy, ktorá sa predáva v mnohých kníhkupectvách po celom Slovensku? Ponúkame Vám možnosť prezentovať seba, Vašu firmu, či obec v tejto knihe. Obráťte sa ešte dnes na regionálneho projektového manažéra nášho vydavateĺstva Zdenka Štefunka na tel. čísle 0908 734 023 alebo mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám publikácie z iných regiónov, aby ste si vedeli predstaviť ako taká prezentácia vyzerá. Poponáhľajte sa! Miesta sa zapĺňajú. 

Gajary

gajary  dsc 6265 upr kopie

 Sekule

sekule dsc 6201 upr kopie

Golfový areál v Malackách

malacky  golf img 0233 upr

 Šaštín - Stráže, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie

atnstre atn  bazilika sedembolestnej panny mrie   orezat asi o tretinu img 1886

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo