SK     CZ     EN     DE     HU     PL

4 víkendy, ktoré prebudia vašu kreatívnu myseľ

FaceBook  Twitter  

na web2Aj Vám sa zdá, že s príchodom jari sa prebúdzate a máte chuť niečo začať? Niečo tvoriť? Zmysluplne tráviť voľný čas? V máji sa v Banskej Bystrici otvoria dvere umelcom, každému kto má krativneho ducha alebo ho potrebuje objaviť. Vydavateľstvo CBS podporuje všetky kreatívne nápady a jedným z nich je aj myšlienka OZ Fopart. O čom budú kreatívne workshopy v Sásovej?

 

"Skúsiť nájsť nové talenty alebo len vyvolať nadšenie, pre niektorú z našich obľúbených činností aj u ostatných. Keďže sa venujeme dlho naším umeleckým aktivitám, máme rozhľad v tom ako by sa takéto niečo mohlo realizovať s dobrým dopadom aj na naše okolie.Prepájame rôzne techniky a experimentujeme medzi štýlmi a procesmi tvorby. Práve to je ten správny spôsob ako odhaľovať nové hranice diel a umeleckého rozhľadu. Konkrétne sme sa rozhodli na májové víkendy pripraviť tieto témy: KRESBA, MAĽBA, GRAFIKA a FOTOGRAFIA, TYPOGRAFIA a KALIGRAFIA."sasovska mozaika1

"Hlavným cieľom je oslovenie verejnosti, najmä mladšej generáciea ukázanie im techniky jednotlivých tém. Inšpirovať ich ku zmysluplnémutráveniu voľného času. Mimo školských aktíviť si tak môžu precvičiť svoje skúsenosti so sebarealizáciou vo výtvarnom a grafickom odvetví.Predpripraviť sa na dôležité rozhodnutia, čomu sa budú venovať v budúcnosti. Ďaľšou skupinou by mohli byť mladí ľudia vo veku 20-30 rokov,ktorí navštevujú vysokú školu alebo pracujú. Chceli by robiť tieto formy prejavu, aby si rozšírili znalosti alebo len utiekli voľnými aktivitami od stresu z povinností. Pretože niečo si namaľovať je lepšie ako sto doktorov. Samozrejme radi uvidíme aj ostatné vekové kategórie. O nich platí to isté. Združenie Fopart je založené práve kvôli ľudom, ktorí sa neboja vyskúšať svoju kreatívnu fantáziu a neboja sa prelínať medzi technikami.Chytiť do ruky štetec s akrylovou farbou a následne spraviť rozprašenú stopu so sprejom. Všetko je to hra farieb. Najhoršie je si myslieť, že nič nedokážete. Treba iba chytiť nástroj a začať tvoriť. Motiváciou by mohol byť prístup a portfólio vedúcich jednotlivých workshopov. Zároveň chceme dodržiavať  jedno dôležité pravidlo. A to znie:" Ak tvoríš pozitívne dielo, nauč ho tvoriť aj iných."Mesto Banská Bystrica, časť Sásová Rudlová podporila túto myšlienku a pripravila podmienky, ktoré umožňujú pre občanov tráviť čas práve týmto spôsobom. Jediné čo stačí spraviť je prihlásiť sa na workshop. Takisto s prispením Vydavateľstva CBS môžeme spraviť ešte krajšie podujatie pre ľudí. Vytvoriť tým priestor, ktorý ľudom už pri vstupe otvorí brány fantázie."

13139351 1054619924592392 6757508380265520546 n2

OZ Fopart ako zabehnuté združenie nadšencov, podporovateľov umenia, kultúry a voľnočasových aktivít nám ponúka naozaj pestrú škálu umeleckého vyžitia najmä v banskobystrickom kraji. Určite sa oplatí podporiť vlastnú predstavivosť , spoznať Foparťákov naživo a dokonca sa stať aj jedným z nich. Preto neváhajte a využite májové víkendy kreatívne.

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo