SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Malebný Novohrad z neba

FaceBook  Twitter  

hali dsc 2212uKto pozná krásy Novohradu vie, že na tomto rozmanitou prírodou obdarenom území, sa nachádzajú nielen nížiny, pahorkatiny, ale aj vrchy lákajúce na turistické výstupy. Krása tejto časti Slovenska označovanej aj ako geografický stred južnej časti stredného Slovenska je lákadlom pre všetkých, ktorí fandia cestovnému ruchu. Fascinujúce ruiny Hradu Divín, Divínsky kaštieľ, ale aj vzácny kostol Všetkých Svätých tu pripomínajú stáročia existencie ľudského umu, pokory ale aj pýchy.

 

Kupoly opäť nádherného a majestátneho Haličského zámku v Haliči skrývajú navždy bolestnú, ale tiež romantickú minulosť bohatej aristokracie už viac ako 400 rokov. História Modrého Kameňa a jeho hradná dominanta dokazuje silu človeka, ktorý i v najťažšej porobe nestratil svoju vieru.

modr kame  hrad modr kame img 1683 uprmhFiľakovský hrad na čadičovej skale priamo v centre mestečka, či južnejšie sa už len smutne vypínajúce zrúcaniny niekdajšieho hradného paláca Hradu Šomoška vás prinútia zdvihnúť oči k oblohe.
Viete si však predstaviť pohľad na tieto skvosty cez hľadáčik fotografa,  ktorý sedí v lietadle?  Je naozaj malebný!
Región Novohradu tvorí územie bývalej Novohradskej župy, ktorej historickým centrom a križovatkou obchodných ciest bolo mesto Lučenec, mesto sakrálnych pamiatok a uličiek s bývalými meštiackymi vilami.
Vedeli by ste odporučiť, čo zaujímavé treba vidieť v tomto kraji? 

Kamenný most v Zelenom v Poltári, kde Turci pri svojich nájazdoch v dávnej minulosti prekračovali rieku Ipeľ, či európsku raritu Národnej prírodnej rezervácie Šomoška, - čadičový kamenný vodopád, či impozantný Soví Hrad, bralo zo začiatku štvrtohôr? Odporučili by ste radšej Chránenú krajinnú oblasť Cerova vrchovina, alebo termálne pramene a kúpaliská, ktorých je v tomto regióne naozaj požehnane? A čo tak osviežujúce vody priehrady Ružiná?

Pokiaľ sami dobre svoj región nepoznáme, nemáme šancu ho prezentovať. A turizmus je predsa tak trochu aj obchod s myšlienkami. Naše krásne oblasti musíme poznať, aby sme vedeli prilákať k objavovaniu nášho regiónu nielen domácich ale aj zahraničných návštevníkov. 

My vyrábame mapy, ktoré sú jednoznačne na našom trhu skvostom. Nielen pre ich umeleckú stránku, ale aj preto, že do nich zakresľujeme aj málo známe miesta.
 Knihy leteckých fotografií z našej dielne si túto myšlienku nesú so sebou práve vo svojom obsahu. Chceme Vám ukázať krásy Novohradu v malebnej knihe leteckých fotografií, ktoré sme zbierali viac ako 8 rokov. Je čas ukázať Novohrad v plnej svojej kráse. A to v jedinečnom podaní. V knihe uvidíte viac ako 100 krásnych fotografií z lietadla, ktoré Vám odhalia o tomto regióne viac ako môžete sami tušiť. Najlepšie poznajú tieto miesta tí, ktorí v ich blízkosti žijú, alebo sú ich rodiskom. Obyvatelia obcí, miest, ktorí sú na ne právom hrdí.

iatorska bukovinka  hrad omoka dsc 0077 uprmh

Hrad Šomoška

Vy, ktorí ste na čele samospráv, primátori, starostovia, práve Vy máte v rukách to, či Vašu obec spoznajú aj iní tak, ako ju poznáte Vy. Je na Vás, či zostane v srdciach návštevníkov a turistov tak, ako ostala v srdciach mnohých Vašich rodákov. Pokiaľ Vám táto myšlienka otvára bránu predstavivosti, alebo priamo nadväzuje už na existujúce aktivity podporujúce cestovný ruch vo Vašej obci, pretavte ju na dlhodobú jedinečnú knižnú podobu s distribúciou, ktorú Vám v našom vydavateľstve vieme zaručiť.
Učme naše deti poznať a propagovať krásy regiónu, v ktorom žijeme, oceňujme ich úspechy krásnymi knižnými darmi. Pripomínajme si neustále našu históriu a hlásme sa hrdo k pamiatkam a ku kultúre, ktorú nám vštepovali naši predkovia. Len takto ruka v ruke spolu zviditeľníme náš región.
Vy, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Novohrade, Vy, ktorí meníte život k lepšiemu v mestách a obciach Novohradu, zamestnávate ľudí, opravujete, budujete krásne stavby, vyrábate tradičné produkty, či organizujete kultúrne podujatia - máte možnosť touto knihou zviditeľniť svoju prácu.

Dávame tu priestor Vám – majiteľom, riaditeľom podnikov, spropagovať svoje produkty, či služby v rámci regiónu. Povedzte nám o svojich úspechoch, plánoch a víziách v regióne, v ktorom žijete a my o nich napíšeme.

Chcete byť súčasťou knihy, ktorá sa predáva aj cez vydavateľstvo IKAR v mnohých kníhkupectvách po celom Slovensku? Kniha Novohrad z neba Vám túto skvelú možnosť prináša.
Doplňte si potrebné informácie, ako byť súčasťou tejto nádhernej knihy a obráťte sa ešte dnes na regionálnu projektovú manažérku nášho vydavateľstva Adrianu Drugovú na tel. čísle  0915 435 966 alebo emailom na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  a opýtajte sa sami tejto elegantnej dámy, čo všetko Vám vieme a chceme umožniť.


Nepremeškajte túto šancu, pretože sa nebude opakovať.

divn img 4295u

Hrad Divín

hali dsc 2212u

Halíčsky zámok v rekonštrukcií

star huta img 9579u

Stará Huta

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo