SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Aerofoto Jar 2016 - aj Vás môžme nafotiť z lietadla

FaceBook  Twitter  

dsc 5369Poznáte nejaké vydavateľstvo, ktoré Vám vie vyhotoviť fotografie z lietadla? Ak ste obec, mesto, či firma, máte možnosť si objednať letecké fotografie na vlastné propagačné účely práve u nás. Chcete sa dozvedieť, ako to vyzerá a čo všetko to obnáša? Lietanie v športovom lietadle zaručuje fotografie cca 150 metrov nad zemou, takže krásne vynikne aj okolie. Naša špičková fototechnika však zaručí, že si detail budovy môžete kľudne vytlačiť aj ako tapetu, či super obraz na stenu.

 

 

Od marca do mája prebieha obchodnícka kampaň, počas ktorej naši obchodníci kontaktujú obce, mestá a firmy a dávajú im možnosť, aby si objednali letecké fotografovanie. Možno aj Vy patríte k nim:)  Pokiaľ Vás však nikto nekontaktoval, nezúfajte, môžete si túto službu objednať aj sami! Zavolajte na 0944 640 420 alebo píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  a zodpovieme Vám všetky Vaše otázky.

Keď vieme, že Vás ideme fotiť, zasielame žiadosť o povolenie na letecké fotografovanie na Ministerstvo obrany SR a povolenie príde cca do 2 týždňov.

Fotografovanie

cbs vivat 3

 

sima a mino v lietadleAk máme fotografovanie povolené, naša fotografka Simona Nádašiová spolu s pilotom Milanom Paprčkom, začína od mája brázdiť oblohu. Keď už je celá krajina zelená, fotografie sú krajšie a fotografuje až do konca júla. Ak počasie praje, práca skončí zvyčajne do konca júna. Netreba však zabúdať, že pánmi počasia veru nie sme. Vedzte však, že posádka lietadla každý večer a ráno ešte pred východom slnka kontroluje stav a predpoveď počasia na jednotlivé hodiny počas dňa a územia. Takto doslova číhajú na to správne počasie, aby rýchlo mohli pripraviť lietadlo a vyraziť.

 

Na fotografovanie využívajú každý pekný slnečný deň a pod slovom každý myslíme naozaj každý. Žiadna sobota, nedeľa, či sviatok. Proste keď je pekne a na oblohe nie je veľa mrakov, ktoré by spôsobovali na fotografiách nepríjemné tiene, letíme a fotíme.

Upozornenie: Fotografovanie nemá postupnosť podľa dátumu podpísania objednávky.

Ročne si toto fotografovanie objednáva niekoľko stoviek obcí/miest..Fotograf si plánuje územia vyslovene podľa podmienok počasia a hustoty objednaných miest. To znamená, že ak ste podpísali objednávku koncom apríla, môžete dostať fotografie už o týždeň a niekto iný, kto podpísal začiatkom februára môže  dostať fotografie až v auguste.  Prečo je to tak? No práve preto, že je to ekonomické.

velky rozsutec

 

Pred letom fotograf nikoho z klientov nekontaktuje, pracuje len s poznámkami uvedenými v objednávke. Často sa totiž stáva, že počas letu vzhľadom na vhodnosť foto podmienok, mení pôvodný plán činnosti. Tieto nekomfortnosti kompenzujeme veľmi výhodnou cenou fotografovania, keďže vďaka nim vieme nasnímať viac obcí v jeden deň. Pokiaľ si klient želá fotografovanie v konkrétnom období, je to možné za príplatok 100% k dojednanej cene.

                                                                                                                                                                                                                    dsc 1685

Pre zlepšenie kvality fotografií sme investovali do toho najlepšieho, čo na trhu je. Zakúpili sme profesionálne digitálne zrkadlovky NIKON D800E s rozlíšením až 36,3 MPIX, vrátane profi objektívov. Pre porovnanie to takmer 2-násobne vyššie rozlíšenie, než sme ponúkali do roku 2015 a umožňuje to tlač fotografií obrovských rozmerov, je možné ich použitie hoci aj na tapetu.

Budete mať sami možnosť uvidieť detaily Vašej obce, mesta či areálu. Tlačené fotografie zasielame tiež v 2-násobnej veľkosti, miesto formátu A4, tlačíme už od roku 2015 na formát A3. (Pokiaľ máte záujem tlačiť na veľký formát, nie je problém. Máme aj veľkoformátovú tlač, ktorú Vám vieme zaručiť za bezkonkurenčné ceny)

risko pri plotri siroky

Ako postupujú pri fotení naši fotografi?


1. Niekoľko celkových záberov na obec/ mesto/ areál  s panorámou po slnku, aj so slnkom na boku

2. Niekoľko kolmejších záberov na celú obec/ mesto/ areál

3. Priblíženie na jednotlivé časti obce/ mesta/ areálu, pričom nesmie chýbať ani jedna zastavaná časť obce v katastri.

4. Maximálne možné priblíženie na jednotlivé zaujímavé objekty (štandardne pri každej obci OcÚ, kostoly, významné pamiatky, cintoríny, RD, futbalové ihrisko, námestie, kultúrny dom, školy, iné výrazné dominanty... )


5. Maximálne možné priblíženie na dodatočné objekty, ktoré v objednávke uvediete. Pri uvádzaní týchto objektov si treba uvedomiť, že určité malé objekty (kríž, kaplnka, atď.) nie je možné detailne zachytiť z výšky 150 až 300m.

 

Na fotografiách budú spolu so širším okolím. Pri popise objektov je nutné uviesť aj ich približnú polohu vo vzťahu k známemu bodu (napr. kaplnka v lese 2km severne od centra obce), aby sme tam neblúdili a netočili sa dokola:)  Ak fotograf kvôli nepresnému popisu nie je schopný objekt identifikovať, žiaľ nie je možné uplatniť si reklamáciu, ak bude takýto objekt chýbať. Ďakujeme za Vaše porozumenie:) 

spisska kapitula

 

POZOR Nevyhotovujeme kolmé snímky ani letecké snímkovanie územia Slovenskej republiky. Nerobíme ani geodetické a kartografické práce, kolmé ortofotosnímky. Vyhotovujeme len šikmé snímky určené predovšetkým na propagačné účely obce. Nevyhotovuje ani snímky priemyselných a vojenských objektov, na ktoré sa vzťahuje zákaz fotografovania!

Fotografujeme z výšky 150 až 300m nad terénom, pričom berieme do úvahy najmä predpisy a bezpečnosť. Na určité oblasti sa vzťahuje zákaz letovej činnosti, ak sa to týka aj Vás, upozorníme Vás na to.

Po vyhotovení snímok ich posielame na schválenie na Ministerstvo obrany SR. Odtajnenie fotografií trvá približne 3 týždne.

Potom nastáva fáza grafického dolaďovania. Fotky upravuje fotograf alebo grafik. Následne ich tlačíme a dodávame vytlačené vo formáte A3 v objednanom počte + napálené na CD (v plnom rozlíšení + zmenšené náhľady) poštou spolu s vyúčtovacou faktúrou a malým darčekom:)

slovinky jesen2

 

Ak máte objednanú veľkoformátovú tlač plagátu, po doručení fotografií si jednu vyberiete, oznámite nám jej názov, my mu ju vytlačíme a následne odošleme. A môžete mať kľudne perfektnú fotku na stene u Vás v kancelárií.

Autorské práva na použitie fotografií
V rámci objednávky Vám fotografi - autori k fotkám poskytujú aj nevýhradné práva na ich ďalšie šírenie. Fotografie môžete využívať ľubovoľne a bez obmedzení na vlastné propagačné účely. Môžete ich tlačiť, použiť na Váš web, či do svojich propagačných materiálov. Podmienkou je len zachovanie autorskej značky – malých písmeniek CBS v rohu fotografie. Spolu s fotografiami od nás obdržíte aj súhlas fotografa na ďalšie šírenie diela. Tieto práva nemôžete poskytnúť tretej osobe bez nášho súhlasu.

Fotografovaniu z lietadla sa naši zmluvní fotografi venujú už dlhé roky a pracujeme s najlepšou profesionálnou fototechnikou, takže verím, že s výsledkom našej práce budete spokojní.

Milan Paprčka,

Majiteľ Vydavateľstva CBS, pilot

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo