SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Krst knihy Tatry a Zamagurie z neba

FaceBook  Twitter  

img 8740Prvá regionálna kniha Tatry a Zamagurie zožala veľký úspech. Vydali sme ju 18.12.2016 a jej vstup do života -sme zorganizovali 12.2.2016 o 18:00 v popradskom obchodnom centre MAX. Ako tento krst prebiehal, kto knihu krstil, kde si knihu môžete zakúpiť aj Vy? 

 

Každá kniha má svojho autora a za sebou dlhú púť výroby. Aby kniha vznikla a dostala sa na verejnosť, niekoľko mesiacov na nej pracuje celý tím ľudí. Knihu Tatry a Zamagurie z neba, ktorá obsahuje viac ako 100 leteckých fotografií - sme sa rozhodli uviesť do života v Poprade, a tak osláviť jej existenciu.

img 8681

Krst sa konal v piatok 12.2.2016 o 18:00 v obchodnom centre Max v Poprade, kde sa v ten deň konala aj dobročinná akcia Valentínska Kvapka Krvi.

Deň vopred sme nainštalovali výstavu fotografií z tejto krásnej knihy na 2. poschodí v Maxe, aby si všetci návštevníci mali možnosť pozrieť tieto fotografie. Túto výstavu tam máte možnosť uzrieť do 11.3.2016 Knihu si všetci môžu kúpiť v neďalekom Pantharei, kde ich na to upozorňuje aj pútavá nálepka hneď pri vstupe do predajne alebo aj v našom eshope. Už počas krstu sme mali na fotografie veľmi dobré ohlasy, ľudia mali rôzne otázky nielen na fotografa, ale aj pilota.

Obaja totiž prišli, aby niečo povedali o svojej práci a o tom, ako takáto kniha vzniká. Pilotom je sám majiteľ Vydavateľstva CBS Milan Paprčka a fotografom je Simona Nádašiová. Akciu moderoval profesionálny herec a moderátor p. Dušan Kubáň.

img 8722

Krstným otcom knihy sa stal povestný Peter Petras, ktorého určite poznáte z Reinerovej chaty, ktorú sám aj opravil. Pravidelne tam návštevníkov víta s horúcim čajom a horalkami. Pán Petras je legendou. Nielen preto, že ho máme možnosť pravidelne vidieť aj v rôznych televíziách, či už vo Vianočnom čase, keď stavia známy Betlehem. Svojimi veľkými rukami vytesáva krásne konštrukcie a sochy zo snehu.

Okrem toho je pán Peter Petras aj jeden z najlepších nosičov v Tatrách, ktorý celé desaťročia trávi na vysokohorských chodníkoch a na svojich pleciach vynáša na chaty všetko potrebné pre pohodlie turistov. Je to obdivuhodný človek s veľkou silou a motiváciou.

Rozhodli sme sa ho pozvať na krst ako krstného otca aj preto, že pôvodne pochádza zo Zamaguria a v Tatrách sa denne pohybuje, čiže je aj priamo spätý s týmito končinami. Jeho život vystihuje meno knihy - Tatry a zamagurie, len to nebo je už naša práca:)

Pán Peter Petras po prajných slovách pokrstil knihu tatranským čajom. Pomocníčky fotili a rozdávali prítomným ľuďom letecké koláčiky - veterníky:)

img 8744

Pre malé detičky sme mali nachystané darčekové taštičky s prekvapením a dospelí si ľahkými otázkami mohli vysúťažiť samotné knihy Tatry a Zamagurie z neba.

img 8698

Množstvo ľudí využilo možnosť kúpi si knihu v kníhkupectve a priamo si ju nechali na mieste podpísať od autorov knihy.

img 8740

Veľmi sa tešíme, že letecké fotografie a netradičné pohľady na svet sa dostávajú do povedomia širokej verejnosti. Našou úlohou je ukázať všetkým, aké je Slovensko nádherné. Túto krásu môžete vnímať úplne inak, netradične, práve z lietadla. Letecké fotky Vás vytrhnú z bežných povinností a zaužívaných pohľadov. Ich jedinečnosť má poukázať na to, že naša krajina má čo ponúknuť, že sa o ňu treba dobre starať.

Častokrát si neuvedomujeme, že žijeme v jedinečnej krajine plnej panenskej prírody, historických a kultúrnych pamiatok, o ktorých by mnohé krajiny sveta mohli len snívať.

Zároveň chceme prostredníctvom týchto publikácií umožniť aj zajraničným turistom spoznávať Slovensko a krásnymi fotografiami ich prilákať k nám. 

Chcete si prelistovať knihu Tatry a Zamagurie? Listovač online nájdete TU

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 48/429 90 10
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo