SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Svetlo a Tieň

FaceBook  Twitter  

Chcete vedieť, kde v tomto predvianočnom období môžete zažiť jedinečný a výnimočný večer nabitý zaujímavými efektami, ktorý Vám navždy utkvie v pamäti? Vedeli ste, že valné zhromaždenie Organizácie spojených národov vyhlásilo rok 2015 za Medzinárodný rok svetla a technológií založených na svetle? A v Banskej Bystrici môžete optické projekcie zažiť už tento víkend od piatka 11.12.2015

 

 

Do tejto globálnej iniciatívy veľkého konzorcia vedeckých inštitúcií v spolupráci s UNESCO sa zapojilo aj Slovensko, a to prostredníctvom rôznych subjektov, vedeckých spoločností a zväzov, vzdelávacích inštitúcií, technologických platforiem, neziskových organizácií a partnerov zo súkromného sektora. Hlavnými kontaktnými osobami Roku svetla 2015 za Slovensko sú prof. František Uherek z Medzinárodného laserového centra v Bratislave a prof. Jaroslav Kováč z Ústavu elektroniky a fotoniky FEI STU v Bratislave.
Ak bývate v Banskej Bystrici alebo v blízkom okolí, máte jedinečnú príležitosť prežiť predvianočné chvíle s Vašimi blízkymi, rodinou, priateľmi, či deťmi netradične, úplne inak ako doposiaľ. V dňoch 11. a 12. decembra 2015 sa v meste pod Urpínom uskutoční multižánrové podujatie pod názvom Svetlo a tieň v umení a vede, ktoré reprezentuje Slovenskú republiku.
Všetkých, ktorí zamieria na miesta akcie, či už to bude námestie alebo iné miesto, bude spájať svetlo a tieň. Nevynechajte možnosť obzrieť si svetlom rozžiarenú Banskú Bystricu úplne inak, ako ste ju mali možnosť vidieť doposiaľ. Čo ešte môžete zažiť? Na námestí SNP môžete byť svedkom svetelnej projekcie na Hodinovú vežu Pohyb veže, či svetelnej projekcie s názvom Padajúce vločky na zvonicu. V Stredoslovenskom múzeu a Stredoslovenskej galérii, či v Europa shopping centre a inde budú prebiehať videomappingy. Najmenších určite poteší interaktívna hra so svetlom Sobí záprah. Na druhej strane svetla je tieň a problematika správneho a nesprávneho osvetľovania. Temná strana svetla a Tajomstvo svetla sú názvy prebiehajúcich fotografických výstav. Súčasťou festivalu je vyhlásenie víťaza kreatívnej súťaže študentov Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša pod názvom Rozsvieťme si naše mesto. To sú iba niektoré vybrané časti pútavého programu v Banskej Bystrici. Ak si chcete vybrať miesto a čas a ten správny žáner pre Vás a Vašich blízkych, pozrite si podrobný program podujatia v Banskej Bystrici na stránke. Vybrané podujatia, ako napríklad výstavy, trvajú aj viac dní. Program jednotlivých podujatí pre rok 2015 pre Slovensko je na stránke.
Neváhajte, nájdite si čas a príďte na vlastné oči zažiť a precítiť Banskú Bystricu inak ako doposiaľ, pustiť uzdu fantázii a nabrať inšpiráciu! Za ten netradičný zážitok svetla a tieňa to stojí, nemyslíte?

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo