SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Bratislavčania – načerpajte energiu!

FaceBook  Twitter  

1274248 cyklotrasyHoci už nastal čas jesene a horúce letné dni sú za nami, mnohí z nás ešte neodložili cestné, či horské bicykle. Aj v jeseni, môžete na bicykli spoznávať veľký kus krásnej prírody. Nechajte sa zlákať na nenáročné cyklistické putovanie v blízkom okolí Bratislavy, na ktorom si môžete oddýchnuť od každodenných starostí. Okolie Bratislavy ponúka umenie, zábavu aj panenskú prírodu.

Závisí len na Vás, ktorú si zvolíte, podľa vašej kondície, času a chute.
Poďme sa na to spoločne pozrieť:)

 


Ak hľadáte nenáročný cyklistický výlet rovinatým terénom s využitím skôr cestného bicykla, pričom máte radi pohľady na upokojujúcu vodnú hladinu, bezpochyby dobrým tipom je cyklistická trasa, ktorá vedie popri rieke Dunaj do vzdialenejších mestských častí Bratislavy. Okrem spoznávania krás prírody môžete cyklistické putovanie spojiť s návštevou zaujímavých kultúrnych a historických miest, ktoré sa na cyklotrase ponúkajú.cyklotrasa 2 velka

 

 Ak pre začiatok cyklistického putovania zvolíte pravú petržalskú stranu Dunaja, hneď v blízkych Rusovciach sa ponúka pre návštevu historický Rusovský kaštieľ, ktorý sa nachádza uprostred nádherného anglického parku. Ak máte radi históriu, v Rusovciach si môžete pozrieť aj antickú Gerulatu zo stavbami z 1. až 4. storočia nášho letopočtu. Ak vás na cyklistike sprevádzajú malé deti a chcete pre ne urobiť prestávku, ešte do konca októbra môžete v tejto lokalite navštíviť nový zábavný park Action Park Čunovo, kde si deti určite prídu na svoje.


Pred znovu napojením na cyklotrasu pri Čunove sa môžete prejsť okolo Čunovských jazier, ktoré sa považujú za najkrajšie v okolí Bratislavy, pretože je tu čistá priezračná voda, čomu napomáhajú štrkové pláže a naozaj pekná príroda. Čunovské jazerá sú súčasťou prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a tiež Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. Malebné jazerá obklopuje lužný les.


Pre milovníkov umenia môže byť za Čunovom príjemnou zastávkou jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia, ktorým je Danubiana. Názov je odvodený, ako inak, od všadeprítomnej rieky Dunaj. Galéria je zaujímavá už len svojou polohou na malom cípe Žitného ostrova obkolesená takmer zo všetkých strán Dunajom. Tvarom pripomína rímsku galéru uviaznutú na plytčine. V interiéroch galérie sa konajú prehliadky významných svetových umelcov. V priľahlom veľkom parku sú prezentované sochárske diela. Na tomto mieste nájdete jedinečné spojenie prírody, umenia a modernej architektúry a na cykloputovaní týmito miestami by ste ho určite nemali vynechať.
Ak ste viac športovo orientovaný a máte radi adrenalín, cestou ku galérii nevynechajte areál vodných športov. Vybavením spĺňa kritériá najvyššej kvality, a tak si môžete na vlastné oči obzrieť miesto, kde sa organizujú preteky na európskej a svetovej úrovni. Na svoje si tu prídu nielen výkonnostní vodní slalomári a raftéri, ale aj rekreační športovci, ktorí majú radi divokú vodu a chcú si so skúseným inštruktorom vyskúšať niečo nové. Dva hlavné kanále sú navzájom prepojené, čím vznikajú širšie možnosti kombinácií divokej jazdy dolu kanálom.

velky meder cyklotrasy b 8613268209e229b8


Od galérie prechádza cyklotrasa úzkym pásom, ktorý sa neskôr rozširuje a prichádzate do Vojky nad Dunajom. Ak sa nechcete vracať na začiatok svojho putovania rovnakou cestou, môžete na týchto miestach využiť kompu, ktorá pravidelne bezplatne premáva medzi Vojkou a Kiselicou na druhej strane Dunaja. Jej premávka môže byť prerušená v prípade silného vetra alebo hustej hmly. Ak budete chcieť využiť jej služby, je dobré si dopredu pred samotnou cestou jej prevádzku overiť telefonicky. Ak máte na cyklistické putovanie viac času a kondične zvládnete aj dlhší cyklistický výlet, na druhú stranu Dunaja môžete prejsť až pri vzdialenejšom Gabčíkove. Pri prechode cez Dunaj si určite všimnete zaujímavú rozhľadňu, ktorá tu bola vybudovaná v roku 1992.


Pri spiatočnej ceste od Kiselice sa cyklotrasa drží blízkosti Dunaja. Prechádzate okolo Čilistova a Hanuliakova a potom opäť vchádzate do Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy, za ktorou je pri okraji Bratislavy priemyselný park Slovnaftu. Na druhú stranu Dunaja k začiatku putovania sa môžete vrátiť napríklad cez Prístavný most.
Na cyklotúry Vám ponúkame mapy – názorné a krásne – ktoré Vám vypovedia omnoho viac než len o cyklotrasách a prevýšeniach. Chcete sa dozvedieť, kde po ceste sa naozaj oplatí pristaviť?


Pripravujeme pre Vás maľovanú cyklomapu Bratislavského kraja!
Ručne maľované mapy sú turistickým informačným materiálom, ktorý vypovedá o regióne a jeho službách. Viac informácií o tom, ako sa ručne maľované mapy vyrábajú nájdete tu.


Vlastníte obchod s bicyklami, penzión alebo reštauráciu? Ste občanom mestskej časti, starostom dediny alebo primátor mesta? Chcete napomôcť rozvoju celého regiónu (a nielen Bratislavy)? Chcete zvýrazniť svoje služby, projekty alebo produkty?
Napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na telefónne číslo 0908 734 023 ešte teraz a zaistite si svoje miesto na prezentáciu v ručne maľovanej mape bratislavského kraja!


Mohlo by Vás zaujímať:
Kompletnú ponuku máp Slovenska - jeho miest, regiónov, cyklistických máp, či tematických máp si môžete pozrieť na stránke ehopu.

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo